ijournal.cz

Kofila opět v limitované designové edici

red Zdroj: www.kofila.cz 9.4.2018 Gastronomie

Lahodná kombinace kávy a jemné mléčné čokolády. To je Kofila, naše tyčinka, jejíž chuť si s žádnou jinou nespleteme. Již téměř sto let ji také neomylně poznáváme podle typického žlutého obalu s mouřenínem popíjejícím kávu. Nyní jedna z nejoblíbenějších cukrovinek u nás odložila svůj tradiční kabát a nechala se inspirovat nejznámějšími uměleckými styly 20. století.

Kofila vznikla unikátním spojením kávy a čokolády již v roce 1923. V té době navrhl tehdy ještě neznámý malíř a ilustrátor Zdeněk Rykr původní, dnes již ikonický, žlutý obal. Pro limitovanou edici však Kofila dala na svém obalu prostor oslavám významných uměleckých stylů 20. století. Rykrovo dílo tak lze spatřit v několika obměnách, které jsou inspirovány secesí, kubismem, pop-artem a street artem.

V nejbližších dnech tak najdete v obchodech Kofilu, která vám umožní přinést si domů kousek umění. Vyberte si svůj styl, vychutnejte si unikátní kombinaci kávy s čokoládou a načerpejte novou inspiraci. Který z uměleckých stylů vás osloví nejvíce?

KOFILA SECESNÍ

Objevování tajemných zákoutí městských uliček, ale i procházky mezi stromy a snění na lukách mezi květinami jsou balzámem na každou romantickou duši. Sáhněte po Kofile secesní a spojte požitek z chuti a krásy. Představiteli nezaměnitelného ornamentálního stylu jsou český malíř Alfons Mucha a geniální katalánský architekt Antoni Gaudí.

 KOFILA_2018_secese_latteKOFILA_2018_secese_original
KOFILA KUBISTICKÁ

Rádi nad věcmi přemýšlíte a chcete je poznávat z různých úhlů? Všechno musí dávat smysl a mít svůj řád? Vyberte si Kofilu kubistickou, jejíž geometrické tvary vás naplní harmonií. Jedním z průkopníků kubismu byl španělský malíř a sochař Pablo Picasso, na našem území patří k hlavním představitelům malíř, grafik a sochař Emil Filla či architekt Josef Gočár.

 KOFILA_2018_kubismus_original

KOFILA POP-ARTOVÁ

Pokud vás baví výstřednost a váš svět je poskládaný z bláznivých nápadů, barevných obrázků a naplno puštěného popu, odvažte se se zářivými odstíny Kofily pop-artové.

Umělecký styl vznikl ve Spojených státech 50. let a dokázal povýšit předměty denní potřeby, reklamu i komiks na umělecká díla. Hlavní zásluhu na tom měl umělec slovenského původu Andy Warhol a malíř a grafik Roy Lichtenstein.

 KOFILA_2018_popart_latte

KOFILA STREET ARTOVÁ

Vnímáte krásu betonových bloků a posprejovaných zdí? Líbí se vám, jak výrazně dokáže obrázek či písmo změnit tvář města, v němž žijete? Dejte si Kofilu street artovou.

Světoznámým malířem ulice se stal britský umělec Banksy, jehož identita zůstává skryta, v Česku je významnou streetartovou osobností Jan Kaláb, tvořící pod přezdívkami Point, Splash a Cakes. Street artisty můžete sledovat třeba v Praze na Těšnově nebo v Olomouci, kde si můžete malování i vyzkoušet.

 KOFILA_2018_street_art_original

Lahodná kávovo-čokoládová chuť Kofily zůstává i v nových designových obalech. Ten svůj si už brzy můžete vybrat v obchodech. Doporučená cena Kofily je 12,90 Kč.

 


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.kofila.cz