ijournal.cz

Ceny Anděl uctí divadlo Semafor. Hudbou ožije i venkovní scéna před Forem Karlín

red Zdroj: Ceny Anděl 23.2.2019 Aktuality a pozvánky
Celkem čtrnáct hudebních cen bude předáno 5. března v pražském Foru Karlín a v přímém přenosu ČT1. Osmadvacátým ročníkem Cen Anděl provede Tomáš Měcháček. Slavnostní večer doprovodí program na venkovní scéně otevřený pro širokou veřejnost.

Ceny Anděl
 
Během slavnostního ceremoniálu se letos bude předávat 14 andělských sošek podle návrhu akademického sochaře Jaroslava Róny. V přímém přenosu ČT1 od 21:35 diváci uvidí laureáty hlavních i žánrových kategorií, předávání doplní originálně pojatá hudební vystoupení, o která se postarají nominovaní hudebníci i ti, kteří v uplynulém roce vydali výrazné album. Hostům slavnostního ceremoniálu i divákům České televize se představí například Miro Žbirka, Monkey Business, Tomáš Klus, Mandrage, Thom Artway, Wohnout, The Atavists nebo Vladimir 518. „Speciálním číslem bude pocta divadlu Semafor, které letos slaví 60 let od svého založení. Chceme oslavit neuvěřitelný přínos Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, bez jejichž písniček a vlivu si ani dnes kvalitní českou populární hudbu neumí nikdo představit,“ říká předseda České hudební akademie Honza Vedral. Ani v letošním roce pořadatelé Andělů nezapomněli na širokou veřejnost a připravili druhou venkovní scénu přímo před Forem Karlín, která 5. března od 19 hodin nabídne návštěvníkům zdarma celkem šest hudebních vystoupení. „Na Red Bull Music Stage vystoupí čtyřnásobná držitelka Anděla Lenny, dříve oceněný a letos ve dvou kategoriích nominovaný Thom Artway či na Objev a v kategorii Rock nominovaní The Atavists. Tuto trojici doplní minus123minut, Ille a nadějná zpěvačka Hellwanaprozradila producentka Andělů Lucka Hájková.

Ceny Anděl se letos budou udělovat v kategoriích:

Album, Skladba, Skupina, Sólový interpret, Sólová interpretka,
Objev,Videoklip, Alternativa a elektronika, Folk, Jazz, Klasika, Rock a Rap. Kromě vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií vstoupí do andělské Síně slávy také jedna z legendárních osobností za celoživotní přínos v oblasti české hudby. Role moderátora slavnostního ceremoniálu se ujme herec Tomáš Měcháček.

Vedle České televize, která předávání odvysílá od 21:35 na ČT1, se o zprostředkování atmosféry letošních Andělů postará také hlavní mediální partner Evropa2, která bude pro své posluchače zajišťovat živé vstupy a aktuální zákulisní  informace.

 
 

 


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Ceny Anděl