ijournal.cz

Zdravější forma snídaní v novém roce

red Zdroj: Mlékárna Valašské Meziříčí 10.1.2022 Gastronomie

Na Nový rok si mnozí z nás dávají předsevzetí, která se snažíme dodržovat. Jedním z nich je beze sporu i zdravější životní styl a s ním spojený i odlehčený jídelníček. Mléko a mléčné výrobky jsou pro sestavování podobných jídelníčků vhodné a je rozhodně dobré je zařadit. A protože se již dlouhodobě výrobky z Mlékárny Valašské Meziříčí řadí ke kvalitním a zdravým produktům, lze je uplatnit a použít v řadě lehkých jídel. Společně tak lze dojít k vytouženému cíli. Pokud se nepovede zbavit pár kil hned, je dobré začít se alespoň cítit lépe a fit. Kysané mléčné výrobky mají pak ještě další přednost, mají prokazatelně dobrý vliv na zažívání a dovedou posílit imunitní systém. 

„Po Vánocích se snaží každý dostat do formy a k tomu je nutná nejen sportovní aktivita, ale také odlehčený jídelníček. Do něj je vhodné zařadit také mléčné výrobky jako jsou jogurty či kefíry,“ říká Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Přinášíme nápady, jak zařadit do jídelníčku Bílý jogurt z Valašska Bifido nebo polotučný bílý jogurt, Čerstvé mléko z Valašska a také Kefírové mléko nízkotučné do dezertu,“ dodává Zdeněk Bukovjan.


Odlehčená snídaně – dvě verze

1 Bílý jogurt bifido nebo Bílý jogurt z Valašska polotučný

Jemné ovesné vločky nebo cereálie dle chuti

Hroznové víno, banán, jablko, borůvky, maliny

Alespoň 80% hořká čokoláda, strouhaná

 jogurt bily a vlocky ovesne a ovoce


Do misky dáme Bílý jogurt z Mlékárny Valašské Meziříčí, přidáme jemné ovesné vločky nebo cereálie, každý co má rád, na kolečka nakrájený kousek banánu, hroznové víno na půl, případně další ovoce. Posypeme nastrouhanou hořkou čokoládou.

Pokud máte rádi teplé snídaně a máte k dispozice Čerstvé mléko z Valašska, můžete si připravit ovesnou kaši. Nejprve si do pánve nasypeme asi 25 g jemných ovesných vloček, zalijeme mlékem a necháme 15 minut nasát. Poté dáme vařit na mírném ohni do zhoustnutí. Po uvaření přidáme čerstvé ovoce a kdo má rád sladké, může přidat čtvereček vysokoprocentní čokolády nebo med.

 

Pokud máte rádi sladké, a přesto nechcete hřešit, zkuste upéct brownies.

Brownies s Kefírovým mlékem nízkotučným

130 ml Kefírového mléka z Mlékárny Valašské Meziříčí

200 g 80% čokoládyBrownies image foto - kefir nizkotucny

120 g másla

140 g medu

4 vejce

80 g celozrnné mouky

25 g holandského kakaa

špetka soli

2 kávové lžičky kypřícího prášku bez fosfátů

1 kávová lžička jedlé sody

30 g plátků mandlí

 

Nejprve si rozpustíme čokoládu ve vodní lázni, přidáme máslo a společně mícháme, dokud nevznikne hladká hmota. Přesejeme mouku a kakao a přidáme trochu soli. Do druhé mísy si rozklepneme vajíčka a rozšleháme je. Přidáme med, vyšleháme, a nakonec přidáme Kefírové mléko z Valašska. Do mísy s moukou přidáme tekuté ingredience. Nejprve směs z vajec a poté i směs čokoládovou. Vše smícháme, aby vzniklo jednotné těsto. Můžeme přidat větší část mandlí, část si ponecháme na posypání. Na závěr přidáme kypřící prášek a sodu. Přelijeme do formy s pečícím papírem a posypeme zbývající částí mandli. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů 20 minut. Po upečení necháme vychladnout a servírujeme s tvarohem.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Mlékárna Valašské Meziříčí