ijournal.cz

Zažijte BENEFIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT

red Zdroj: Art-n-coffee 7.12.2023 Aktuality a pozvánky

Prostory Pasáže českého designu jsou krásným místem, jež bude druhou adventní neděli hostit Benefiční vánoční koncert. O hudební zážitek se postarají: Olga Koblížková – nadějná operní diva. Jitka Nešverová – klavírní opora mnoha operních pěvců a významných sborových těles. Nebude chybět ani host večera – maestro Miguelangelo Cavalcanti. Přijměte pozvání a přijďte si užít předvánoční čas.

 Art_Coffe


Představujeme

Olga Koblížková svým plným sopránovým fondem a vytříbenou pěveckou technikou zaujme i náročného posluchače. Mezi své hlavní úspěchy řadí vítězství zlatého pásma v pěvecké soutěži Lav Mirski 2016 (Osijek, Chorvatsko).

Jitka Nešverová působila několik desítek let jako korepetitorka Národního divadla v Praze, kde měla možnost spolupracovat s hvězdami českého i světového operního nebe pod taktovkou významných dirigentů. Za svou dosavadní uměleckou činnost získala mnoho ocenění doma i ve světě. Mezi její nejvýznamnější ocenění patří medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za rok 2016.

 vanocni_koncert


Host večera

Současně se můžete těšit na maestra Miguelangela Cavalcantiho, hosta večera, který je ve světě opery vysoce ceněný barytonista rakousko-brazilského původu. Jeho široký repertoár zahrnuje operní i duchovní pěveckou literaturu. Své pěvecké umění zdokonaloval na Královské hudební akademii v Londýně, v Paříži či v Lisabonu. Kromě ocenění na brazilských pěveckých soutěžích získal také několik cen na soutěžích světových – Concorso Internazionale Viotti-Valsesia (Itálie), pěvecká soutěž Alfreda Krause (Španělsko), pěvecká soutěž Ferruccia Tagliavini (Rakousko). V prvním stálém angažmá působil v Teatro Nacional de São Carlos v Lisabonu, kde debutoval jako Rinaldo vedle Teresy Berganzy. Na této scéně vystoupil v Lazebníku sevillském, Vilému Tellovi, Carmen, Bohémě, Turandot, Trubadúrovi ad. Byl stálým hostem v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, v operních domech v Lipsku, Praze, Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Basileji. Do roku 2011 byl sólistou Státní opery Praha. Od roku 2012 je sólistou Opery Národního divadla v Praze.

 

 

BENEFIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT


Kdy: 10. 12. 2023 od 16:00

Kde: Pasáž českého designu

Vstupné: dobrovolné


Produkce: Matěj Kocourek

V případě chladného počasí se koncert přesune do kavárny Art-n-coffee.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Art-n-coffee