ijournal.cz

Výzva pro módní značky RESERVED / CROPP / HOUSE / MOHITO / SINSAY

16.1.2022 Zajímavosti
Úspěšná polská společnost LPP Group plánuje v roce 2022 rozšíření sítě prodejen. V Česku a na Slovensku proto hledá vhodné prostory.

Reserved

Během 30 let se zakladatelům společnost LPP Group podařilo z nuly vybudovat největší polskou oděvní společnost, která je zároveň největší firmou svého druhu ve střední a východní Evropě. I v roce 2022 plánuje pokračovat v růstu a neustále hledá nové prostory pro své obchody. Český a slovenský trh není výjimkou. LPP Group zde chce během letošního roku otevřít minimálně 30 nových prodejen a svou již tak rozsáhlou síť butiků značně rozšířit.

Krom několika internetových obchodů provozuje LPP Group v Česku 103 kamenných prodejen. Jen za loňský rok jich otevřela 17, z toho 13 patřilo značce Sinsay. Na Slovensku se v průběhu roku 2021 otevřeno prodejen 11, z toho 2 patřily značce Sinsay. Právě s ní značka plánuje v letošním roce rozsáhlou expanzi. V plánu je také otevření nových obchodů dalších značek z portfolia, přičemž nárůst v Česku by měl dosáhnout 30% a na Slovensku 35%. Firma by tak ráda oslovila pronajímatele, aby přišli s nabídkou vhodných obchodních ploch, které by splňovaly následná kritéria:

 Sinsay


a) Měly by se nacházet ve městech nad 10 000 obyvatel (menší města pouze ve specifických případech)

b) Prostory by se měly nacházet v existujících i nových nákupních centrech, nebo maloobchodních parcích

c) Prostory by měly mít rozlohu cca. 800 – 1500 m2 dle lokality a velikosti města a GLA projektů

d) Prostory pro obchody by měly mít vynikající dopravní dostupnost, správnou spádovou oblast a dobrou kombinaci nájemců.

O LPP GROUP
LPP Group je rodinná firma, jejíž počátky sahají do roku 1991. Tehdy ji v polském Gdaňsku založili společníci Marek Piechocki a Jerzy Lubianiec. Úspěšná produkce oblečení vyústila v roce 1998 představením vlastní značky RESERVED a otevřením prvního obchodu v polské Gdyni. Růst značky byl podpořen v roce 2001, kdy společnost vstoupila na varšavskou burzu. To jí umožnilo úspěšný průnik do střední a východní Evropy. V roce 2004 rozšířila společnost portfolio o značku Cropp a o 4 roky později díky převzetí společnosti Arman také o značky House a Mohito. Díky akvizici se z LPP Group stala největší oděvní společnost v Polsku i ve střední a východní Evropě.

V roce 2013 se součástí skupiny stala další značka, Sinsay. Ta je zaměřena na trendy oblečení, a krom řady pro teenagery, na které původně stála, nově nabízí i rozsáhlou kolekci oblečení a doplňků za dostupné ceny pro muže, ženy a děti (i ty nejmenší). Pod značkou Sinsay lze však pořídit i bytové doplňky, které portfolio společnosti posouvají do nové dimenze.

LPP Group se svými značkami dnes působí na 26 trzích a její online nabídka je dostupná ve 31 zemích. V současné době spravuje společnost síť více než 2100 prodejen nejen v Evropě, ale třeba i v Šanghaji, vyrábí ve vlastních továrnách a poskytuje pracovní místa pro více než 27 tisíc zaměstnanců. Ve třetím čtvrtletí finančního roku 2021/22 se meziroční tržby společnosti zvýšily o 60% a dosáhly téměř 4 miliard polských zlotých.

 

 Více o značce najdete na www.lppsa.com

 Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor