ijournal.cz

Navštivte ojedinělou výstavu „photoArt 2022″ v Obecním domě

red Zdroj: photoArt 2022, Obecní dům, nextfoto 17.1.2022 Společenské akce a události
Na výstavě je k vidění 15 unikátních uměleckých děl v italských rámech, která výtvarník vytvořil výhradně v aplikacích mobilního telefonu. Obrazy poté graficky předělal do požadovaných velikostí a následně vytiskl a zažehlil do koberce. Podle výtvarníka Romana Řeháka tímto postupem nevznikají umělecká díla nikde na světě, a tak se jedná o světovou premiéru.

Roman Řehák
Vůbec prvním snímkem autora byl portrét Miloše Formana, následovaly na mobilu vytvořené a upravené portréty Jana Třísky, Marty Kubišové nebo Agenta 007 Pierce Brosnana. Následovala pak spousta mistrovských originálních děl VIP i těch méně známých lidí či scenérií. Roman Řehák se pyšní spoustou výstav, které představil doma i v zahraničí. Právě probíhající unikátní výstavu můžete navštívit v Obecním domě v Praze v prostorách Českého pánského klubu do konce února 2022. 

Obrazy byly odhaleny herečkou a tanečnicí Jitkou Osičkou za hudebního doprovodu premiéry skladby Voda od hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. Vernisáží provázel moderátor Michal Čoudek.

Výstava obrazù photoArt 2022 byla 11. 1. 2022 zahájena v pražském Obecním domì.
Hosté, kteří přijali pozvání na vernisáž: Felix Slováček, který na akci zahrál, Petr Janda, Petr Kolář, Roman Skamene s rodinou, Dáda Patrasová, Zdeněk Barták, Antonín Panenka, Petr Salava, Petr Kolář, Petr Vondráček, Karel Zima, Alexander Hemala, Vlastimil Ježek a další.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: photoArt 2022, Obecní dům, nextfoto