ijournal.cz

Výstavu dýní v botanické zahradě navšívily naše úspěšné tenistky se svými dětmi

red Zdroj: Botanická zahrada hl. m. Prahy 26.10.2023 Celebrity, Fauna a Flora
V Botanické zahradě hl. m. Prahy vrcholí tradiční výstava dýní a dýňových aranžmá. Letošní výstava je stejně jako celá sezóna inspirována Asií a její kulturou.

Dýně od vstupní brány po vinici

Výstava dýní provází návštěvníky celým areálem venkovních expozic botanické zahrady. První zastavení je připravené bezprostředně za expozicí Svět sukulentů. V lesních expozicích najdou návštěvníci monumentálního draka. Další zastavení je provedou lesními expozicemi až k dýňovým vrcholkům Himálaje. V Ornamentální zahradě pak poutníky čekají gejši, samurajové, dýňové hry a gigantická dýně.

Zájemcům nabízí pestrou škálu plodů tykví a prostřednictvím dýňových dekorací přibližuje různá známá i méně známá zákoutí zahrady. „Výstava dýní je již tradičně vrcholem našeho podzimního programu a patří k velmi oblíbeným akcím zahrady. Svědčí o tom i zájem o letošní ročník, přehlídku doposud zhlédlo více než 21 tisíc návštěvníků. Na pomyslném piedestalu celé výstavy stojí obrovský dýňový drak a samozřejmě gigantická dýně od pana Staňka, která má úctyhodnou váhu přes 100 kg. Rád bych poděkoval patronkám výstavy Lucii Šafářové, Andree Sestini Hlaváčkové a Barboře Strýcové, které společně se svými dětmi podpořily výstavu a mohly se tak stát vzorem pro návštěvníky, kteří se o nadcházejícím víkendu zúčastní workshopů výroby dýňových luceren,říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Botanická zahrada_tenistky
Výstavu a víkendový program podpořily patronky letošní výstavy, úspěšné české tenistky Lucie Šafářová, Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová. Ty se v pondělí 23. října společně se svými dětmi zúčastnily zábavného odpoledne, při kterém se „utkaly“ v dlabání dýní.

Botanická zahrada
Výroba dýňových luceren a dlabání pro návštěvníky je připravena na víkend 28. a 29. října od 10 do 17 hodin. Malí i velcí návštěvníci mohou společně přijít vyřezávat dýně a vyrobit si dýňové lucerny a halloweenskou výzdobu. Připravený bude i tvořivý workshop malování na perníčky a řezbářská dílna. Dýně budou za drobný poplatek k zakoupení na místě. Cena workshopů je 60 Kč s platbou v hotovosti.

Botanická zahrada_dýně
Celá výstava vyvrcholí 31. října, kdy se chystá halloweenský program a tajemný lampionový průvod setmělou botanickou zahradou.

Nebude chybět tajemná výzdoba, soutěže a záludné úkoly, ale ani opékání špekáčků. Odpoledne zpestří hudební vystoupení a malí i velcí účastníci si mohou vyzkoušet práci řezbáře nebo malování perníčků a pochutnat si na bohatém občerstvení s chutí a vůní podzimu. Program začíná ve 14 hodin a v 17.30 jej završí tradiční průvod setmělými expozicemi zahrady se světélky a halloweenskými lampiony.


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Botanická zahrada hl. m. Prahy