ijournal.cz

LIBĚNA ROCHOVÁ představuje novou limitovanou kolekci pro sezónu podzim/ zima 2023 s názvem TAPISERIE+ODĚV

red Zdroj: studio@libenarochova.cz 26.10.2023 Móda, obuv, doplňky

Ikona české módy a vítězka kategorie Módní designér roku na Czech Grand Design 2022, Liběna Rochová, představuje svou nejnovější oděvní kolekci pro sezónu podzim/zima 2023. Jmenuje se Tapiserie + Oděv a je inspirována tapiseriemi Jaroslavy Těšínské a její tvorbou. Nejnovější modely oblíbené návrhářky si spolu s vybranými díly textilní výtvarnice můžete prohlédnout ve Studiu LR (Malostranské nábřeží 1) na speciální výstavě v termínu od 26. října do 15. listopadu 2023.

Rochová

Nová kolekce zahrnuje 20 modelů, inspirovaných vybranými tapiseriemi z tvorby Jaroslavy Těšínské. „Textilní nástěnné obrazy a tvorba textilní výtvarnice mě vždy velmi inspirovaly. Speciálně pro tuto výstavu Jaroslava Těšínská utkala velkoformátovou tapiserii v černobílé barvě s akcenty barevných detailů. Tato tapiserie byla hlavním myšlenkovým zdrojem a výchozím momentem pro zásadní část mé kolekce“, popisuje Liběna Rochová.
 

Menší tapiserie se stejným motivem je upravena jako přehoz, který dotváří elegantní celek s koženými kalhotami. V kolekci dále najdeme dlouhé i krátké šaty ze vzdušného mušelínu, kde je tapiserie převedena do podoby tisku. Další modely jsou koláží struktur, látek, pletenin a grafických detailů z tapiserie. 

Rochová
Jeden z detailů tapiserie opakují široké kalhoty z látky utkané do diagonály, stejně jako melírovaná vlna na pouzdrových minimalistických šatech. Kalhoty vkusně doplňuje potištěná halenka a svetr, jehož díly jsou upleteny technikami, vizuálně korespondujícími s technikami použitými na tapiserii. 

Inspirací pro další tři oddíly kolekce se staly čtyři tapiserie vybrané z tvorby textilní výtvarnice. Tři komplety jsou složené z šatů a palet v technicky náročných střizích, u nichž jsou střihové linie zdůrazněny výrazným ručním štepem. Jedná se o skutečně nadčasové a nevtíravě elegantní modely. Barvy jsou zemité a odpovídají odstínům tapiserie v druhé výstavní místnosti. Látky, použité v této části kolekce, jsou vyráběny v přísném režimu recyklace v italské firmě, která se této technologii věnuje již od roku 1943.

Rochová
Barevné akcenty na tapiserii byly výchozím bodem také pro další část kolekce, která zahrnuje 3 kabáty raglánového střihu z mohéru ve velkých oděvních formách. Působivost modelů ještě umocňuje zvolená látka ve žluté, červené a fialové barvě. Kabáty doplňuje trio šatů v totožných barvách z recyklované látky stejného italského výrobce. Střihové řešení raglánového typu je zvýrazněno ručním štepem.

Poslední skupinou jsou modely v klasickém pojetí. Velmi elegantní je oblek v pánském střihu z vlny a látky typu „rybí kost“, která se objevuje na tapiserii v zemité barvě a podtrhuje klasiku a pánský styl. Paleta z vlněného tvídu vychází z barev stejné tapiserie, charakter použité látky je blízký jedné její části. Součástí jednoho paleta je také kožená sukně ze „zbytků“. Barvy modelů jsou zemité s barevnými akcenty. Z materiálů se objevuje recyklovaná vlna, mohér, kůže a hedvábí. Styl je nadčasový, ležérně elegantní, v dokonalém zpracování řemesla s akcentem na precizní ruční práci.

Rochová
Zvláštní poděkování autorky Liběny Rochové náleží Prague Make Up Institut za make-up a hair styling při prezentaci nové kolekce a šampaňskému Mumm za zajištění welcome drinku na přehlídku a vernisáž výstavy. 

Výstavu modelů z nové kolekce a tapiserií Jaroslavy Těšínské můžete navštívit ve Studiu LR od 26. října do 15. listopadu 2023 (po – pá: 12:00 – 18:00). Termín prohlídky pouze po předchozí rezervaci na: studio@libenarochova.cz.

Rochová


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: studio@libenarochova.cz