ijournal.cz

Super Bowl 2017: Pár minut slávy, nebo jen další skandál?

red Zdroj: Super Bowl 2017 4.2.2017 Sport, TV

Odhalené ňadro, vztyčený prostředníček v přímém přenosu a co přijde tentokrát? Pokud si myslíte, že je řeč o divoké party celebrit, jste na omylu. Největší americký svátek sportu je tu a s ním i velká očekávání na doprovodný program. Finále Super Bowlu totiž rozhodně není jen o americkém fotbalu. O popularitu celé akce se starají i hvězdy showbyznysu, které každoročně vystupují v polovině zápasu. Zlatým hřebem letošního programu bude zpěvačka Lady Gaga a šeptá se, že popová lady má v plánu něco opravdu velkolepého.


Houston busta Super Bowl 2017_zdroj_AMCSvátek nejen sportu, ale i hudby

Na své si ve finále Super Bowlu vždy přijdou i milovníci popové hudby. Možnost rozvířit atmosféru v poločase finálového utkání považují umělci za vrchol své hudební kariéry. Proč by ne, když sledovanost sportovní události roku patří mezi nejvyšší za celý rok. Popová kráska Lady Gaga si vystoupení před několikamiliónovým publikem vychutná již podruhé. Stejný, ne-li ještě lepší, zážitek se od ní očekává pochopitelně i letos. Jeho svědky budou nejen všichni přítomní, ale i televizní diváci, kteří si v neděli 5. února v 00:00 naladí stanici Sport2.
Legendy pod drobnohledem celého světa

I když si štafetu každý rok předávají špičkové hudební hvězdy, ne každá dokáže rozpoutat vlnu diváckého nadšení. To ale není případ Whitney Houston. Když v roce 1991 zazpívala před vyprodaným stadiónem v Tampě americkou státní hymnu, zasáhla srdce nejednoho Američana. Dodnes se její vystoupení považuje za jedno z nejvíce emotivních, a dokonce se stalo symbolem národního patriotismu.

Jak se dostat pod kůži davům věděl i legendární král popu Michael Jackson. „Země by měla být planetou radosti, na které nikdo nebude trpět,“ prohlásil v začátku svého vystoupení
a získal si tak ihned přízeň diváků. Chladnými je nenechalo ani jeho vystoupení uprostřed kalifornského stadiónu, kde v roce 1993 za doprovodu tisíců dětí a pěveckého sboru přednesl jednu ze svých nejznámějších písní Heal the World. Spolu s ním zpíval celý stadión, Amerika a díky televizním obrazovkám i celý svět. Představení, doplněné velkolepým ohňostrojem a obrovským balonem ve tvaru zeměkoule, bylo pastvou nejen pro uši, ale i oči.

Stadion_zdroj_AMC

Nezapomenutelná představení Madonny a Katy Perry

Dech beroucí hudebně-módní show v poločase finálového zápasu amerického fotbalu si na své konto připsala i Madonna. Ta před pěti lety rozhýbala obecenstvo v Indianapolis, když předváděla zběsilé taneční kreace na virtuálních dlaždicích, na kterých se na závěr rozsvítil velký nápis Světový mír. Celé číslo Madonna odzpívala ve zlatočerném obleku inspirovaném starověkými gladiátory společně se svéráznou Nicki Minaj a raperkou M.I.A.

Madonně se v roce 2015 pokusila vyrovnat kalifornská zpěvačka Katy Perry. Na své grandiózní vystoupení ji přivezla obrovská zlatá robotická šelma, poté to rozjela s tančícími žraloky a na závěr zvládla za výbuchů pyrotechniky zpívat a zároveň se vznášet na létající hvězdě. Mnozí na ni vzpomínají dodnes.

Madonna Super Bowl_zdroj_Profimedia

Místo okouzlující show jen skandál

Aby celebrity využily dvanáct minut slávy opravdu naplno, zvou si k sobě na pódium i další interprety. Pozvaní Justina Timberlaka se ale nevyplatilo zpěvačce Janete Jackson. Rodák z Teneessee jí v roce 2004 v průběhu vystoupení nejspíš omylem strhl část oblečení a na devadesát milionů diváků vykouklo její odhalené prso. Mnozí umělci Justina a Janete dodnes podezřívají, že nešlo o obyčejnou náhodu, ale dopředu dohodnutou scénku.

Opakování je matka moudrosti, tomu už dá za pravdu jistě i zpěvačka Christine Aguilere. V roce 2014 totiž před celým americkým národem zapomněla text státní hymny a problém vyřešila tím, že místo jednoho verše zazpívala opět ten přecházející. Trapas se později snažila vysvětlit tvrzením, že ji „písnička“ dostatečně nepohltila.

Věděli jste?

* Odhalené ňadro Janet Jackson bylo důvodem pro vznik portálu s videi Youtube.com

* Za vztyčený prostředníček vymáhala Národní liga amerického fotbalu NFL po rozpustilé rapperce M.I.A. kompenzaci ve výšce 1,5 milionu dolarů, což je v přepočtu přes 28 milionů korun

* Na letošním 51. ročníku měla vystoupit britská zpěvačka Adele, ta však tuto nabídku odmítla.

* Minulý ročník sledovalo až 78 % amerických domácností

* Třiceti vteřinový reklamní spot v průběhu vysílaní Super Bowlu má hodnotu 5 miliónů dolarů, tedy více jak 126 milionů korun

 

A jaká bude letošní show? To můžete sledovat již 5. února v 00:00 na stanici Sport2.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Super Bowl 2017