ijournal.cz

Na Valentýna do Trojské botanické zahrady za zážitky i pro víno

red Zdroj: www.botanicka.cz 5.2.2017 Aktuality a pozvánky, Fauna a Flora, Zábava

Proč letos nespojit romantiku s exotikou a místo obvyklé návštěvy kina vzít svou drahou polovičku na procházku noční džunglí? Skleník Fata Morgana vás během okamžiku přenese do setmělého deštného pralesa a nabídne nevšední zážitek, okouzlí vůní květin a hvízdáním drobných tropických žabek. Pokud však máte v plánu romantický večer v pohodlí domova, zpříjemněte si ho přípitkem oceněným vínem z vinice svaté Kláry.

z vinice

„Pro zamilované páry jsme i letos 14. února připravili speciální provázení setmělým skleníkem zakončené přípitkem sklenkou vína z vinice sv. Kláry,“ zve na neobvyklý valentýnský večer Bohumil Černý, pověřený řízením botanické zahrady. Páry se při hodinové komentované prohlídce dozvědí řadu zajímavostí z milostného života rostlin a dámy na závěr obdrží rudou růži, která k svátku zamilovaných neodmyslitelně patří. Zájemci o valentýnské prohlídky si předem musí rezervovat místo na e-mailu eva.novozamska@botanicka.cz. První prohlídka začne již v 18 hodin a poslední ve 20 hodin. 

K romantickému večeru ve dvou patří bezpochyby výborné víno.Vinice svaté Kláry díky své poloze a podloží produkuje vína, která každoročně dosahují špičkové kvality a získávají mnohá ocenění na soutěžích v České republice    i v zahraničí. „Pro valentýnský přípitek bych z naší nabídky doporučila Rulandské modré – výběr z hroznů 2012, které se na loňské soutěži Král vín stalo vítězem kategorie červených suchých a polosuchých vín. Toto víno se skvěle hodí jako doplněk například k hovězímu steaku s karamelizovanou šalotkou,“ doporučuje Eliška Muchnová, vedoucí vinotéky sv. Klára.

ochutnavka

Vinice svaté Kláry nabízí širokou škálu jak odrůdových vín, tak i cuvée.Místní specialitou je slámové víno ročníku 2012 (cuvée Ryzlink rýnský + Tramín červený), které se hodí k výraznějším sýrům s modrou plísní typu Roquefort a je ideální sladkou tečkou pro příjemný večer ve dvou i jiné zvláštní příležitosti. Vína z produkce vinice svaté Kláry si můžete zakoupit pouze ve vinotéce sv. Klára umístěné v historickém viničním domku přímo na vinici. Vinotéka je pro vás otevřená denně do 17 hodin.Vína vám na přání dárkově zabalíme.

Pokud vás láká procházka noční džunglí a toužíte zažít něco výjimečného nejen na svátek svatého Valentýna, máte možnost projít se setmělým tropickým pralesem po celou zimu. Prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu až do 18. března. V únoru začínají od 18 hodin a v březnu od 18:30 hodin. Hodinovou procházku skleníkem Fata Morgana v doprovodu průvodce je možné objednat prostřednictvím formuláře na webových stránkách zahrady www.botanicka.cz. Zájemci by s rezervací neměli příliš otálet, většina termínů se totiž brzy vyprodá do posledního místa.

 

Svatý Valentýn v botanické zahradě v Troji

Otevírací doba vinotéky sv. Klára:

po – pá: 14:00 – 17:00,

so – ne; svátky: 11:00 – 17:00

Otevírací doba zahrady v lednu a únoru je PO – NE od 9 do 16 hodin, vstup do venkovních expozic je zdarma

Skleník Fata Morgana má otevřeno ÚT – NE

14. 2. – Speciální valentýnské večerní prohlídky skleníku Fata Morgana pro zamilované, nutno rezervovat na eva.novozamska@botanicka.cz, cena 600 Kč/pár

6. 1. – 18.3. Večerní prohlídky skleníku Fata Morgana, rezervace nutná prostřednictvím formuláře na www.botanicka.cz

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.botanicka.cz