ijournal.cz

Soběstačný s jedlým balkónem v truhlících od českého výrobce

red Zdroj: Plastia 6.5.2020 Fauna a Flora, Soutěže

Každá doba přináší nové výzvy. V čase šíření nebezpečné nemoci, uzavřených hranic a společenské izolace přemýšlíme daleko víc než dřív o soběstačnosti. Jak to udělat, abychom byli alespoň v něčem nezávislí na dovozu? To platí pro naši rodinu stejně jako pro celý stát. Co můžeme udělat pro podporu české ekonomiky? A jak pomoci našim malým a středním výrobcům, pro které může být současná situace doslova likvidační? Kupte si v Čechách vyrobené truhlíky a vypěstujte si na balkóně či parapetu vlastní okurky, rajčata či jahody.

 

Společnost Plastia, česká rodinná společnost sídlící v Novém Veselí na Vysočině, se specializuje na výrobu samozavlažovacích květináčů a truhlíků. Rostliny v nich budete zalévat třikrát méně často než u běžných truhlíků. Díky zásobníku s vodou si vezmou jen tolik vody, kolik potřebují.

Pro pěstování na balkónech a terasách je ideální plastová nádoba. Je lehká, takže se nepropadnete k sousedům, a mimo sezónu se dobře skladuje. Mrkněte třeba na velkoobjemové truhlíky BERBERIS. Největší z nich, BERBERIS TRIO, pojme třikrát 18 litrů substrátu a celkem 27 litrů vody. S něčím takovým už můžete pěstovat i drobné ovocné stromky! Navíc má odolná kolečka a madlo. Přestože je naplněný truhlík pořádně těžký, manipulace s ním je hračka.

 

Proč kupovat české výrobky

Podle studie New Economics Foundation, jakákoliv částka, kterou utratíme za lokální produkty, přinese domácí ekonomice dvojnásobný příjem. Proč posílat naše peníze do zahraničí, když můžou zůstat doma? České společnosti tu odvádějí daně, zaměstnávají místní lidi a investují do zdejšího rozvoje. To je spousta důvodů, proč jim být věrný.

Doporučená cena truhlíku
BERBERIS TRIO je od 1 775 Kč, BERBERIS DUO od 1 250 Kč a BERBERIS UNO od 830 Kč.

 truhlík


BERBERIS

Samozavlažovací truhlík BERBERIS je příkladem toho, jak skvělé výrobky vznikají, když jejich tvůrci promýšlejí věci do detailů, radí se se zákazníky a společně se snaží vyřešit potíže, na které pěstitelé narážejí. BERBERIS vznikl ve spolupráci s profesionálními zahradníky, jeho moderní design má pak na svědomí dvojice mladých českých designérů ze studia WRKS.

Truhlík má jednu (UNO 39 x 45 cm), dvě (DUBerberisO 39 x 78 cm) nebo tři nádoby (TRIO 39 x 117 cm) a vybrat si můžete ze čtyř barevných variant – terakota, šedá, hnědá a bílá se zelenou vložkou. Dno nádoby tvoří zásobník vody (na 9, 18 nebo 27 l), který zajistí rostlinám pravidelnou dávku vody, i když odjedete na dovolenou.

Doporučená cena opory pro pěstování je 999 Kč.

Silnou stránkou BERBERISU jsou jeho doplňky. Každá nádoba má jedinečný integrovaný systém pro upevnění rostlin. I vysokým keřům rajčat či lilkům tak zajistíte opravdu stabilní oporu.  Použít můžete buď vlastní tyčky, nebo zakoupit profesionální oporu pro pěstování.

 Samozavlažovací truhlík

Samozavlažovací truhlík na zábradlí BERBERIS 30

Pěstovat na balkóně bylinky nebo drobnoplodé jahody ještě nikdy nebylo tak jednoduché. Novinkou sezóny je samozavlažovací truhlík BERBERIS 30, který můžete jednoduše umístit na hranaté i kulaté zábradlí o průměru až 6 cm. K dostání v pěti barvách.

Doporučená cena BERBERIS 30 je 490 Kč.      

 

Samozavlažovací truhlíkBERGAMOT

Zeleninu je možné pěstovat i v meších samozavlažovacích truhlících. Společnost Plastia nabízí v této oblasti široký sortiment. Některé z výrobků, například truhlík BERGAMOT, vám svou nízkou cenou, možná vyrazí dech.

Doporučené ceny samozavlažovacích truhlíků Bergamot se pohybují od 145 Kč do 238 Kč.      


STUJI, AŤ NEZEZELENÁM

Společnost Plastia letos přišla s originální zahradnickou výzvou zaměřenou jak na ostřílené pěstitele, tak úplné začátečníky. Zúčastnit se mohou nejen majitelé zahrádek, ale i majitelé jedlých balkónů, teras či parapetů.

JAK SE ZAPOJIT

Výzva #pestujiatnezezelenam probíhá na Instagramu společnosti Plastia. Účastníci sdílejí fotky ze svého pěstování zeleniny, ovoce, bylinek nebo jedlých květů na svém veřejném IG profilu. V komentáři použijí hastag #pestujiatnezezelenam a označí profil @urbalivebyplastia. Informace o výzvě najdete na  Instagramu nebo v článku zde.

O CO SE HRAJE
Na konci každého měsíce vybere Plastia jednoho výherce, kterého ocení sadou výrobků na pěstování: truhlík Berberis 60 cm, Pěstební set a konvička Max. Výzva poběží do konce června.

Výzva

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Plastia