ijournal.cz

Reserved se novou kolekcí Urban Craft vrací zpět ke kořenům

red Zdroj: Reserved 18.4.2021 Móda, obuv, doplňky
Urban Craft, nejnovější capsule kolekce značky Reserved, je poctou minulosti, řemeslnému zpracování a práci lidských rukou. Kolekce vzdává hold háčkované práci našich maminek a babiček, kterým se často díky vlastní kreativitě podařilo vytvořit originální a jedinečný styl.

RESERVED Urban Craft

Kolekce Urban Craft také představuje hledání klidu a harmonie v dobách nejistoty, kdy na dlouho zapomenuté dovednosti získávají nový význam a přidanou hodnotu. Popularita řemeslných prací roste i u nejmladších uživatelů sociálních médií, pod arts and craft hashtagem na Instagramu se skrývá téměř 3,5 milionu příspěvků. Cílem kolekce je také upozornit na soběstačnost, vynalézavost a nezávislost. Přehodnocením životních priorit přímo ovlivníme to, jak se budeme oblékat.

image

Každý kousek v této kolekci je unikátní. Šaty a lehká prošívaná bunda jsou zdobeny originálním potiskem, který spíše než moderní digitální tisk připomíná akvarel. Využity byly také různé techniky vyšívání, například ploché vyšívání ve folklórním stylu na bílých kalhotách nebo prošívaném bomberu a anglická výšivka na černých šatech s volánkem.

RESERVED Urban Craft

V kolekci jsou zastoupeny spolu s organickou bavlnou a džínovinou převážně látky se zvrásněnou texturou, jako je měkký mušelín (také vyrobený z organické bavlny) a silnější i tenčí úplety. Umělecký nádech kolekce je zdůrazněn kontrastními ozdobnými tkaničkami na svetrech a volbou barevné palety, která je velmi příjemná na pohled. Nasycená džínová modrá, světle růžová, vanilková žlutá a „špinavě“ bílé barvy nás zaujmou na vzorech šatů, kimonové bundě a krátkém topu s balónovými rukávy. Speciálním kouskem kolekce je černý top s bílým lemováním; ručně vyrobený háčkovaný design v limitovaném počtu kusů.

RESERVED Urban Craft

Kolekce Urban Craft myslí na celé sladěné outfity, módní trend v roce 2021. Najdeme tu například letní oblek s kraťasy, sladěné topy a sukně, stejně jako kalhoty sportovního stylu a bundy s ozdobnou výšivkou na rukávech. Siluety připomínají sedmdesátá léta: mírně zvýšený pas dlouhých šatů, overaly s širokými nohavicemi nebo krátké topy odhalující pupík. V kombinaci s výšivkami a ruční řemeslnou prací se nám při pohledu na kolekci vybaví fotografie z rodinného alba. Zároveň mají však tyto módní kousky i své místo v současném světě. Moderní žena jistě uvítá praktické kapsy (dokonce i v šatech) stejně jako použití moderních materiálů šetrnějších k životnímu prostředí.

RESERVED Urban Craft

Tato kolekce byla vyrobena v souladu s udržitelným rozvojem a v souladu s myšlenkou Eco Aware z certifikovaných ekologických materiálů. Největší část kolekce je vyrobena z organické bavlny, která má mnohem menší dopad na životní prostředí než ta konvenční. Vyrábí se pouze za použití přírodních přípravků na ochranu rostlin a hnojiv. Při výrobě tohoto materiálu se nepoužívají žádná geneticky modifikovaná semena. Organická vlákna používaná při výrobě oblečení EcoAware jsou certifikována nezávislými institucemi v souladu s předními mezinárodními standardy, jako jsou Organic Content Standard (OCS) a Global Organic Textile Standard (GOTS). Pro kolekci Urban Craft byl také použit Tencel Lyocell s mezinárodním certifikátem ekoznačky EU, který označuje, že byly splněny všechny ekologické standardy ve výrobních procesech od těžby surovin po distribuci a likvidaci. Součástí kolekce je také certifikovaná viskóza Lenzing ™ ECOVERO ™, pocházející z udržitelných lesů. Při výrobě se využívá alespoň o 50 % méně vody než při běžné výrobě viskózy a její výroba zajišťuje až o 50 % méně emisí oxidu uhličitého. Proces výroby uzavřené smyčky také snižuje spotřebu vody a množství znečištění, které vytváří. Tkanina je prodyšná, šetrná k pokožce a biologicky rozložitelná.

RESERVED Urban Craft

Sonia Szóstak, fotografka, a Karla Gruszecka, stylistka, zachytily a zdůraznily propojení tradice a moderního světa. Krásné jižní interiéry, na kterých se ale čas podepsal, poskytují perfektní kulisu pro surovost a poctu minulosti, které se odrážejí na celé kolekci. Jemnost, měkkost a funkční modernost jsou definicí surového luxusu: život bez nadbytečných předmětů, ale objekty s minulostí, suvenýry z cest nebo oblečení, které pro nás mají zvláštní hodnotu.Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Reserved