ijournal.cz

První zářijový víkend bude patřit vínu!

red Zdroj: Král vín, NC Eden 26.8.2015 Aktuality a pozvánky

První náznaky podzimu symbolizuje mimo jiné právě víno. U Nákupního centra Eden v pražských Vršovicích proběhne letošní vůbec první vinobraní v Praze. V pátek a v sobotu 4. a 5. září si v době od 13 do 21 hod. můžete u fontány před Edenem užít báječné chvíle s přáteli, příjemnou muzikou a především vynikajícím vínem.

Na VINOBRANÍ s Králem vín v pražském NC Eden se představí celkem 20 významných vinařství, která uspěla v soutěži Král vín České republiky 2015. Mezi jinými se návštěvníci mohou těšit například na Znovín Znojmo, Tanzberg Mikulov, Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Volařík, Vinofol, či Vinařství Maděřič. Vinařství prezentují vinaři nebo zástupci vinařství osobně. S nimi se návštěvníci mohou podělit o své bezprostřední dojmy z každého ochutnaného vzorku. Každé vinařství bude mít k dispozici jeden stánek, ve kterém nabídne svá vína návštěvníkům k ochutnání, ke koupi či k objednání.

pozvánka

Na návštěvníky letošního šestého ročníku VINOBRANÍ s Králem vín v Edenu čeká hned několik novinek – např. v pátek budou svá vína prezentovat jiná vinařství než v sobotu. Vyplatí se tedy zavítat k edenovské fontáně oba dny. Nejen že si neopakovatelnou atmosféru dosyta užijete a okusíte vína rozličných chutí, vůní a jisker, ale ani vás to nepřijde draho – vstupné je totiž vskutku přívětivé – na jeden den 160 Kč, na oba dny 290 Kč. Navíc s Přátelskou kartou – slevovým programem Nákupního centra Eden, máte vstupné ještě o 20 Kč levnější! Přátelská karta Vám navíc zaručí i další výhody a nakupování za Přátelské ceny ve vybraných obchodech NC Eden. Když si tedy budete chtít od degustace odpočinout, můžete zaběhnout na výhodný nákup anebo se posadit na terasu ve 2. patře ke kávě nebo na chutnou večeři.

Ač víno poteče doslova proudem, není třeba se obávat jakýchkoli výtržností – edenovské vinobraní je záležitostí pro požitkáře. Akce probíhá vždy v příjemném a pohodovém duchu, takže ji lze skloubit třeba s piknikem u fontány nebo na udržovaném trávníku před nákupním centrem. K tomu bezpochyby patří něco dobrého k zakousnutí: k vínu budete mít možnost zakoupit dobré uzeniny, sýry, olivy, pečivo a další dobroty od obchodu Delistore nebo Bačovské sýry, voda je samozřejmostí a je zdarma. A kdybyste chtěli něco speciálního? K mání bude i první burčák!

V Edenu se rozhodně nebudete nudit – celou akci bude moderovat Branko Černý – ředitel soutěže KRÁL VÍN České republiky, ale představí se i další známé osobnosti jako např. oblíbený Jan Čenský. Proběhne takésbírka a dražba vín ve prospěch nadace Mamma HELP. Nebudou chybět ani soutěže o věcné ceny (vína, knihy o vinařích a vínech, sýry, sommelierské potřeby apod.) a v termínu od 25.8. do 4.9. mohou návštěvníci NC Eden soutěžit o Ford na týden zdarma a další zajímavé ceny.

K NC Eden se dostanete snadno městskou hromadnou dopravou, což je pro intenzivní ochutnávače zásadní výhodou. Pro ty, kteří chtějí dorazit autem – třeba proto, aby si mohli odvézt co největší počet skvělých vín, které zde zakoupí za bezkonkurenční ceny – je k dispozici téměř 1.000 parkovacích míst v garážích NC Eden.

VINOBRANÍ s Králem vín v Edenu by neměli vynechat milovníci vín ani odborná veřejnost – restauratéři, obchodníci s vínem, zástupci vinoték či sommeliéři. Kdy lépe navázat cenné kontakty, načerpat rady a dozvědět se spoustu zajímavostí, než u sklenky dobrého vína?

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Král vín, NC Eden