ijournal.cz

Menopauza přináší změny v intimní oblasti. Jak se bránit?

red Zdroj: Fytofontana 26.8.2015 Krása a zdraví

Menopauza je období, kdy končí plodnost žen. Děje se tak naprosto přirozeně, ale také individuálně, jelikož u každé ženy menopauza nastupuje v jinou dobu. Zatímco některé ženy přestávají menstruovat ve 49 letech, jiné až v 55. Čím dřív ženy rozpoznají, že u nich toto období nastává, tím mají větší šanci zmírnit nepříjemné příznaky klimakteria. Délka a intenzita menopauzy mohou být ovlivněny celou řadou faktorů. Mezi ně patří genetika, životní styl, ale také zeměpisná poloha. Fytofontana Gyntima vaginální čípky Menopausa jsou speciálně vyvinuty na zmírnění problémů objevujících se během menopauzy.

GYNTIMA_cipky_MENOPAUSAŽena v klimakteriu prochází několika stádii. První stadium charakterizují poruchy menstruačního cyklu, kdy začínají kolísat hormonální hodnoty v krvi, v důsledku toho mohou nastat bolesti hlavy, návaly horka a pocení, závratě, pocit brnění končetin či záchvaty bušení srdce a psychické potíže. Další problémy nastávají za několik týdnů, měsíců či let, a souvisí s dlouhodobějšími změnami hormonálních hladin, především s nedostatkem estrogenu. V první řadě se jedná o častější gynekologické infekce. S tím mohou souviset také problémy v sexuálním životě. Kromě toho se objevuje suchost vaginální sliznice. Fytofontana Gyntima vaginální čípky Menopausa napomáhají potlačovat všechny tyto nepříjemné projevy menopauzy. Přispívají k obnově vlhkosti v pochvě, zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu, vytvářejí živnou půdu pro laktobacily, eliminují bakteriální a mykotické infekce a mají protizánětlivé a antimikrobiální účinky.

Rostlinné složení čípků Fytofontana GYNTIMA Menopausa zajistí komfort.

Jedinečné složení vaginálních čípků Fytofontana GYNTIMA Menopausa obsahující výtažek ze sóji bohatý na fytoestrogeny, kyselinu hyaluronovou, přidanou kyselinu mléčnou, šalvěj lékařskou a také živiny, které jsou potřebné pro rozmnožování laktobacilů. To vše komplexně přispívá ke zmírnění nepříjemných příznaků vaginální suchosti a k zachování biologické rovnováhy pochvy.

Sójové izoflavony patří do skupiny fytoestrogenů a jsou velmi vzácnou rostlinnou složkou sóji. Jde o rostlinné složky, nikoli hormony, které tvoří adekvátní náhradu ženských pohlavních hormonů. Výtažek ze sóji, který vaginální čípky obsahují, pomáhá v obnovení lubrikace pochvy, podporuje přirozenou tvorbu kyseliny mléčné a přispívá k zachování kyselého prostředí v pochvě.

Kyselina hyaluronová se přirozeně nachází v lidském organismu. Její hlavní vlastností je, že dokáže vázat velké množství vody. Úlohou kyseliny hyaluronové ve vaginálních čípcích je zabezpečení vlhkého prostředí. Díky tomu se obnoví vlhkost pochvy a urychlí se její regenerace.

Zachování normální hodnoty pH pochvy podporuje i kyselina mléčná, která je součástí vaginálních čípků. Toto kyselé prostředí pomáhá předcházet vzniku nežádoucí patogenní mikroflóry a jejímu následnému přemnožení.

Obsažená šalvěj lékařská je známá svými protizánětlivými a antimikrobiálními účinky. Díky vzácným účinným látkám pozitivně zesiluje vlastnosti přípravku.

K dostání v lékárnách a na internetu za doporučenou cenu 220,- Kč.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Fytofontana