ijournal.cz

Připravme pokožku na léto!

red Zdroj: archiv firem 22.4.2021 Krása a zdraví

URTEKRAM_divoká_rúže_tělové_mléko_245_KčHyaluron_N-Medical_100ml_1458Kc_krabicka
Naše pokožka má po zimě narušenou lipidovou vrstvu, má tendenci červenat, je podrážděná a také přecitlivělá. Právě proto je důležité jít na ni pomalu a nezatěžovat ji více, než je zdrávo.

Než se vydáme vstříc prvním teplým slunečním paprskům, měli bychom na to naši kůži připravit zvenku a také zevnitř. Nepřipravená pokožka by si totiž letní slunění mohla šeredně odskákat. Je tedy nejvyšší čas začít svou pokožku připravovat na bezpečné letní opalovačky .


PIZ_BUIN_ALLERGY_opalovací_mléko_SPF15_569_Kč PIZ_BUIN_ALLERGY_opalovací_sprej__SPF15_569_KčSluneční ochrana

Spálit se můžeme už teď v dubnu, kdy je slunce zrádné a má větší sílu, než ukazuje na první pohled. Právě proto je tím nejdůležitějším bodem v péči o pokožku přípravek chránící ji před UVA a UVB zářením. Ano, kosmetiku s SPF faktorem bychom měli používat dříve než od chvíle, kdy si zakroužkujete datum dovolené v kalendáři. Měli bychom ji používat po celý rok. Během zimního a jarního období postačí SPF 15, ale s přibývajícím sluncem a jeho intenzitou, by se měl ochranný faktor také zvyšovat. Jinak si koledujeme o zvýšenou tvorbu vrásek, pigmentových skvrn a další zdravotní problémy.
MaxiVita_VitaminC_komplex_16x400mg_69,90KcJarní nálož céčka

Podpořit ochranu pokožky před poškozením i estetickými vadami, nám teď na jaře může pomoci i vitamin C. Podporuje tvorbu kolagenu v těle, který je zodpovědný za pevnou a vypnutou pleť. Céčko je navíc účinný antioxidant schopný redukovat fotopoškození slunečním zářením. V kombinaci s vitaminem E, který chrání lipidovou strukturu, může snižovat riziko spálení kůže.

VITAR_EKO_Betakaroten_kompozice_179,90_Kč_
Beta-karoten pro barvuRevital_SuperBetaKaroten_40+20tbl_115Kc

Dalším důležitým pomocníkem, který pomáhá připravit pokožku na sluneční nálož, je beta-karoten. Jedná se o antioxidant napomáhající ochraně, ale také rovnoměrnému a intenzivnějšímu opálení. Ideální je přidat do svého jídelníčku červenou řepu, červené papriky, broskve, meruňky nebo vaječný žloutek.

Přidat bychom měli také kvalitní doplňky stravy, jež zajistí dostačující dávku beta-karotenu každý den.


Vybroušená krásasluníčko

Aby se mohla pořádně nadechnout, přijímat potřebné látky z venku i zevnitř, je nutné zbavit ji starých odumřelých buněk, které ulpívají na jejím povrchu. Tím dáme šanci novým mladým buňkám, aby zazářily, a podpoříme tvorbu dalších buněk ve spodních vrstvách kůže. Pravidelné jemné obrušování kůže působí také preventivně proti ucpávání pórů a vzniku pupínků.

Basilur_Fruits_Infusions__červený_pomeran__87_KčDůkladné zavlažování
Před tím, než se začneme věnovat chytání bronzu naplno, bychom měli věnovat velkou pozornost hydrataci kůže. Suchá dehydrovaná pokožka je totiž citlivá, má porušený povrch a vytváří se na ní drobné prasklinky. Ty mohou vézt k infekcím, ekzémům a dalším potížím, které nám na kráse rozhodně nepřidají. O pokožku bychom proto měli důkladně pečovat a hydratovat ji zvenku i zevnitř. Ideální je k tomu použít hydratační tělová mléka, oleje nebo hydratační séra s kyselinou hyaluronovou a samozřejmě dodržovat přísun tekutin, mezi kterými by měla kralovat obyčejná voda, minerálka nebo bylinné čaje.

MaxiVita_Beauty_Kolagen_60kapsli_299Kc

Začněme pozvolna

Nic se nesmí uspěchat a u naší pokožky to platí dvojnásobně. Pokud si dáme na čas a kůži budeme na slunce zvykat postupně, bude nám rozhodně vděčná, snáze se opálíme a opálení nám také déle vydrží. Pro začátek bude stačit vystavit se slunci na 10 – 15 minut a postupně můžeme přidávat. Jít na to pomalu se vyplatí.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: archiv firem