ijournal.cz

Hrajte o CD „Z pohádky do pohádky“, které přináší ty nejznámější pohádkové písně

red Zdroj: TV Prima 22.4.2021 Soutěže

Jakub Hübner a jeho „princezny“ – zpěvačky Michaela Štiková Gemrotová, Dasha, Natálie Grossová a Soňa Jungová za doprovodu Muzikálového orchestru CMPO pod taktovkou Michala Macourka zpívají skladby z nejznámějších pohádkových muzikálů a hudebních filmů: Šíleně smutná princezna, Princezna ze mlejna, Sněhurka, Nesmrtelná teta, Pyšná princezna, Na vlásku, Mrazík, Popelka, Princezna se zlatou hvězdou, Dívka na koštěti, Tři oříšky pro Popelku a další. TV Prima je mediálním partnerem CD Z pohádky do pohádky.

Muzikálový herec, zpěvák, textař a autor literárního debutu ‚V tónech duhového života‘ Jakub Hübner se narodil v dubnu 1989 v Benešově. Pěvecký talent začal rozvíjet již v deseti letech v Kühnově dětském sboru. Po maturitě na říčanském gymnáziu studoval dalších pět let i na Mezinárodní konzervatoři Praha obor muzikálové herectví, kterému se aktuálně věnuje. Jenže rok 2020 v důsledku koronavirové pandemie prakticky umrtvil činnost divadel. A tak se Muzikál expres společně s Jakubem rozhodl vytvořit nový projekt v nahrávacích studiích.

A proč právě tento projekt Z pohádky do pohádky? Jakub Hübner na tuto otázku odpovídá: „Jsem rád, že se prostřednictvím těchto slavných písní mohu vrátit společně se svými příznivci do doby svého dětství a také známé písničky přiblížit nové generaci posluchačů. Navíc mám pohádky rád, protože jsou dnes jediným místem na světě, kde všechno dobře skončí.“

Původně jsme všichni čekali, že stihneme CD vydat na vánoční trh 2020. Ale koronavirus zaskočil i náš projekt. Celkem 4 z nás jsme v pozdním podzimu totiž onemocněli. A tak jsem byl, rád, že se CD Z pohádky do pohádky dostalo na trh před Vánocemi alespoň prostřednictvím Supraphonline. Nyní tedy vychází i jako klasické CD,“ – uvádí producent Michael Prostějovský a dodává: „Vzhledem k nadčasovosti celého projektu to ale není žádná tragédie.“

Zvláštním bonusem je i limitovaná edice na USB nosičích, tak zvaných „fleškách“. V distribuci Supraphonu vůbec první komerční využití této formy prodeje. Nahrávky na nich jsou k dispozici jak ve formátu wav, tak i mp3. Navíc je každý obal tohoto nosiče vlastnoručně podepsán Jakubem Hübnerem.

Muzikál expres ve spolupráci s Českým rozhlasem nahrává již řadu let slavné melodie ze zahraničních i domácích muzikálů. Ty pak vydává na CD a k posluchačům se dostávají s pomocí exkluzivního distributora, tedy firmy Supraphon a v digitální podobě na Supraphonline a dalších smluvních platformách. V minulosti tak vyšla CD Ostravská Broadway, Ples upírů, Rebecca, Jakub Hübner I a koncem roku 2020 i Muzikál expres 30. Tedy CD ke 30. výročí tohoto jediného muzikálového magazínu na českých rozhlasových vlnách. Na nahrávkách se podílejí jak známí muzikáloví zpěváci, tak i jejich mladší kolegové i hvězdy regionálních muzikálových scén. Producentem těchto nahrávek je moderátor Muzikál expresu a libretista Michael Prostějovský.

Zapojte se do soutěže o CD Z pohádky do pohádky, stačí odpovědět na soutěžní otázku:

Kolik skladeb na pohádkovém CD naleznete?Z_pohádky_do_pohádky
a) 13
b) 14
c) 15

Správnou odpověď, prosíme, pošlete do 2. května 2021 na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu uveďte Soutěž – Pohádka. Výherce budeme kontaktovat emailem s podrobnostmi o zaslání výhry.


Malá nápověda na stránkách

https://www.supraphonline.cz/album/598887-z-pohadky-do-pohadky

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: TV Prima