ijournal.cz

Příměstské tábory Na Výstavišti

red Zdroj: Výstaviště Praha 27.6.2022 Pro děti

Prázdniny v Praze rozhodně nemusí být nuda! Na každý týden v červenci a srpnu jsme pro děti připravili příměstské tábory s různým tematickým zaměřením. Ať už máte doma nadšeného malého umělce, sportovce nebo fanouška techniky, na Výstavišti si léto užije každý, kdo si rád hraje a poznává.

Boulder stěna
                            Z jakých táborů můžete vybrat?

 

Astronomický: Světlá a temná strana, na kterou se přidat? Vypravte se s námi do předaleké galaxie, objevte nové světy a zažijte dobrodružství, na které nezapomenete. Na táborníky bude čekat bohatý program inspirovaný kultovní filmovou ságou z předaleké galaxie. Děti si hned na začátku vyberou rekvizity a kostýmy, které budou mít k dispozici po celé trvání tábora. Vyrobí si svůj vlastní světelný meč, vymyslí si společný symbol svého řádu a spoustu dalších kreativních výrobků, které jim po skončení tábora zůstanou. Celý tábor bude provázet příběh, který bude podněcovat fantazii.

Termín: 4. – 8.7. na Střídačce / 3 500 Kč

***

Dobrodružný: Řešit záhadu, najít všechny klíče, a přitom se dobře bavit – to bude náplň dobrodružného příměstského tábora. A nebude chybět ani spousta tvoření a her. Děti se také dozvědí spoustu informací o době královských rychtářů a vznešených rytířů. Čas budeme trávit na Střídačce i venku. Děti budou mít po celý den plnohodnotný pitný režim, dopolední svačinu, oběd a odpolední svačinu. Na konci tábora obdrží památeční diplom a dárek.

Termín: 11. – 15.7. na Střídačce / 3 500 Kč

***

In-line: Sportovní příměstské tábory jsou určeny pro děti ve věku od 5 do 12 let, které jsou pak zpravidla rozděleni dle věku do jednotlivých skupin v dané lokalitě. Součástí táborů je i sportovní testování, ze kterého vyhodnotíme nejvhodnější skupinu sportů, pro kterou má konkrétní dítě předpoklady. Následně tento výsledek konzultujeme s trenéry, kteří vedou jednotlivé sportovní specializace přímo na hřištích.

Termín: 11. – 15.7. na Střídačce / 3 450 Kč

               18. – 22.7. na Střídačce / 3 450 Kč

***

Výtvarný: Čím vším a jak lze tvořit umělecká díla se dozvíte u nás na příměstském táboře. Budeme malovat za pomoci letokruhů za stromu, budeme dělat otisky různých předmětů a útvarů, které najdeme v areálu Výstaviště. Děti se dozví, co jak vytvořit obraz za pomocí cákaní barvy a budeme malovat bublinami z bublifuku. Navštívit nás přijdou experimentální chemici, kteří dětem předvedou chemické reakce, které následně převedeme do uměleckých děl. 

Termín: 18. – 22.7. na Střídačce / 3 500 Kč

                  22. – 26.7. na Střídačce / 3 500 Kč

***

Fotografický: Odhalte s námi kouzla, která se skrývají v hledáčku fotoaparátu. Ukážeme si, jak nahlížet na svět kolem sebe a zachytit jeho krásu. Naučíme se kouzla s fotoaparátem či mobilním telefonem, která mohou děti zkoušet i doma. Vytvoříme si společný fotoateliér, kde budeme experimentovat a vytvářet umělecké fotografie. Děti zažijí, jaké je to být fotoreportér, módní fotograf a umělecký fotograf.

Termín: 18. – 22.7. na Střídačce / 3 500 Kč

                  15. – 18.8. na Střídačce / 3 500 Kč

***

Inženýrský: Všichni milovníci Lega, pojďte s námi stavět na Výstavišti! Na příměstském táboře budeme soutěžit, hrát si a společně budovat model města. Čekají nás soutěže, jako třeba „zátěžová stavba“, při které děti dostanou za úkol postavit stavbu tak, aby odolala různým zátěžovým testům.

Termín: 25. – 29.7. na Střídačce / 3 500 Kč

                 15. – 19.8. na Střídačce / 3 500 Kč

***

Všesportovní: Děti se seznámí s více jak 10 tradičními i méně známými sporty, které si aktivně vyzkouší. Jednotlivými sportovními disciplínami je provedou profesionální instruktoři a trenéři věnující se sportovní specializaci.

Výstaviště

Během sportovních příměstských táborů na děti čeká:

atletika, lukostřelba, judo, fotbal, gymnastika, basketbal, inline bruslení, lakros, softball, badminton, rugby, karate, šerm, házená, tenis, aerobik, slackline, volejbal, lezení, orientační běh, golf a další.

Termín: 25. – 29.7. na Střídačce / 3 450 Kč

                 15. – 19.8. na Střídačce / 3 450 Kč

***

Sebe(Poznávací): Kdo jsem? Co mě baví? Podobné otázky si pokládáme už do dětství. Pokusíme se najít odpovědi společně, prostřednictvím spolupráce, sdílením informací, v souladu s přírodou, pohybem i tvořením.

Spolu s Janem Novosadem z Cirk La Putyka Akademie jsme pro vás připravili příměstský tábor, kde se pokusíme s dětmi na výše zmíněné otázky odpovědět. O tvořivou část se postará Honza Šimr, pohybové aktivity si účastníci osvojí společně s Honzou Novosadem.

Termín: 8. – 12.8. na Střídačce / 3 500 Kč

***

Máte zájem o příměstský tábor? Kontaktujte tým Výstaviště:

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Výstaviště Praha