ijournal.cz

Pozvánka na Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu 2016

red Zdroj: www.rokenrol.cz 27.9.2016 Sport, Zábava

Mystique

Acrobatic rock and roll – World Championship formations-Prag 2016

Potřetí v historii udělila světová rokenrolová konfederace WRRC pořadatelství Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu České republice! V Praze se představí světové špičky formací i párového akrobatického rokenrolu, na parketu se vystřídá více než 800 závodníků, očekává se velká účast zahraničních párů.

V sobotu 8.října 2016 přivítá sportovní hala Královka na pražské Letné Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu. Boje o titul mistra světa v kategorii Dívčí formace junior (DFJ), se zúčastní 12členné týmy nejlepších juniorských rokenrolových tanečnic z více než 10 zemí.

Mistrovství světa je výjimečná událost. „Pořadatelství mistrovství světa formací v akrobatickém rokenrolu většinou získává Rusko nebo Švýcarsko a jen zcela výjimečně získá možnost pořádat mistrovství v této kategorii jiná země. To, že již potřetí za posledních deset let dostala Česká republika pořadatelské právo, je především zásluhou pořadatelské kvality mezinárodních soutěží, které se pravidelně každý rok v Česku pořádají, i špičkových výkonů českých sportovců,“ uvádí předseda Českého svazu akrobatického Rock and Rollu (ČSAR) a člen sportovní komise WRRC Jiří Hais.

Společně s MS dívčích formací junior na Letné proběhne i mezinárodní soutěž Letenský pohár, v níž se představí páry všech kategorií akrobatického rokenrolu. „V párovém rokenrolu přijedou do Prahy nejlepší závodníci mistrovské seniorské kategorie „A“ předvést, kam se tento sport posunul v obtížnosti i choreografii za poslední roky. Současně se představí i naděje tohoto sportu v kategoriích ŽÁCI a JUNIOŘI,“ popisuje Jiří Hais.
Ve formacích diváci uvidí i soutěž dívčích formací senior (DFS), kde nebude chybět ani nejlepší formace loňského roku, úřadující Mistryně světa i Mistryně Evropy 2015 – formace Angels z oddílu Silueta Praha.

Přímý přenos celého dne poběží na internetové televizi Playo TV a ze záznamu budou moci příznivci rokenrolu shlédnout finále večera v pořadu Svět rokenrolu, který pravidelně vysílá Česká televize.

Součástí sportovního dne bude i doprovodný program.
Mistrovství světa proběhne za podpory hlavního města Prahy a Prahy 7.

 

O akrobatickém rokenrolu

Rok 2016 je v akrobatickém rokenrolu rokem významným. Sportovci společně se světovou rokenrolovou federací jsou již blízko k zařazení tohoto sportu mezi sporty olympijské. Proto i v brazilském RIU diváci mohli sledovat vedle klání o olympijské medaile i ukázky špičkových výkonů nejlepších sportovců v akrobatickém rokenrolu z Ruska (SBITNEVA Olga-YOUDIN Ivan), z Polska (MIADZIELEC Anna-TARCZILO Jacek) a Švýcarska (GALVEZ Amelie-CERUTTI Richard).
Pořadatelé věří, že se tito mistři a exmistři světa představí i 8.10.2016 v Praze.

Více informací naleznete na www.rokenrol.cz

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.rokenrol.cz