ijournal.cz

Nejkrásnější dívkou České republiky je Nikola Kokyová. Vybojovala titul Miss České republiky 2019

red Zdroj: Miss České republiky 2019 4.11.2019 Společenské akce a události

Nikola KokyováV úterý 29. října večer převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína. Jejím snem bylo dokončit vysokoškolské vzdělání a začít podnikat, mezitím ale stihla vyhrát národní soutěž krásy s nejdelší tradicí. Z celkem 800 přihlášených dívek se Nikola z castingu probojovala až na samotný vrchol, kde na ni čekala korunka vyrobena speciálně pro tuto příležitost. Kromě postupu na světovou Miss a mnoha hodnotných darů, získává auto na rok a investiční diamant. Porotce zaujala dokonalou postavou, energickým tancem a příjemně sebevědomým vystupováním. Už od vyhlášení jejího vítězství ale bylo jasné, že novou funkci bude brát s pokorou sobě vlastní – když totiž uslyšela své jméno, s pláčem se zhroutila k zemi.

Nikola sama přiznává, že ji s novým titulem čeká i spoustu odpovědnosti a své úsilí chce směřovat do oblasti charity. „Mým životním mottem je citát od Dalajlámy: ‚Naším hlavním smyslem v tomto životě je pomáhat druhým. A pokud jim nemůžete pomoci, alespoň jim neubližujte.‘“ Nejen proto půvabnou brunetku zasáhlo, když byla již v semifinále nařčena z toho, že její charitativní projekt proti ostatním soutěžícím dívkám není dost dobrý. „Vybrala jsem si kolínský psí útulek, protože jsem tam již od dětství chodila vypomáhat. Jedné paní se nelíbilo, že jsem si vybrala pomáhat zvířatům, a ne třeba dětem. Za to mne dost na mém profilu kritizovala. Tak snad teď díky vítězství mohu svou pomoc rozšířit. Je vlastně správné, že od nás misek mají lidé takováto očekávání,“ vysvětluje Nikola.

Charitativní podtext se prolínal celou soutěží, jelikož vedení charitativního projektu bylo jednou z posuzovaných disciplín všech padesáti semifinalistek. Pomoci se tak dostalo nejen zmiňovaným útulkům, ale i seniorům a nemocným dětem. Konkrétně projekt na pomoc malému Oliverkovi, kterého se zhostila Aneta Dvořáčková, se stal rekordně úspěšným. „Oliverka znám už od dětství. Je to velký bojovník, a proto jsem se rozhodla vybrat finanční prostředky na pohybovou terapii,“ říká Aneta, která studuje speciální pedagogiku. Na léčbu chlapce, který má postižené tři končetiny a byl mu diagnostikován hydrocefalus, se jí podařilo vybrat bezmála 80 tisíc korun.

Vítězky_Fousová_Lyčková_Kokyová_Benáková (2)
Nezahálely ani ostatní finalistky a vítězky. Miss Sympatie a I. vicemiss Sára Lyčková vyzvala český národ k čištění lesů a zvýšenému zájmu o ekologii s tím, že sama šla příkladem. Dominika Benáková, která získala titul II. vicemiss, stejně jako Miss Social Media Dominika Fousová, se rozhodly pomoci seniorům a už před finále přiložily ruce k dílu. Teď po získání titulu obě východočešky chtějí bojovat za důstojné stáří i nadále. „Bylo skvělé vidět, že pracovnící MSSS Oáza se klientům věnují nejen v rámci rutinní práce, ale snaží se pro ně vytvářet aktivity k udržení fyzické i psychické pohody. Mám plán využít svůj titul k tomu, aby se získalo více finančních prostředků pro rozvoj jejich činnosti,“ zakončuje Dominika.

vítězky Miss ČR 2019

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Miss České republiky 2019