ijournal.cz

Na předvánočním Fashion shaku bodovali designéři Jakub Polanka, E:be a Hany Koi

red Zdroj: La Gallery Novesta, foto: archiv, eso 19.12.2015 Móda, obuv, doplňky

fashion shakePřesně tři týdny před vánočními svátky se v concept storu La Gallery Novesta konal další Fashion shake, večer věnovaný lokální módě. Příchozí hosté tak mohli zhlédnout a zakoupit nejnovější kolekce od předního českého módního návrháře Jakuba Polanky, módní designérky Evy Brzákové tvořící pod značkou E:be a šperky od Hany Mathews alias Hany Koi.

Český designér žijící a tvořící současně v Praze a v Paříži Jakub Polanka na Fashion shaku XVII. představil prekolekci na aktuální sezónu podzim/zima 2015/2016, která je určená ženám, jež mají rády pohodlí, i když jsou neustále v pohybu. Tradiční tlumené odstíny tentokrát oživily jak tolik aktuální pruhované vzory, tak barevné detaily. Jednotlivé kusy oděvů, které lze opět nosit na různé způsoby, Jakub Polanka zhotovil z vařené vlny, měkkých bavln i lakovaného denimu.


Eva Brzáková
v kolekci Woven Cascade kombinuje výrazné plochy odlišných materiálů, jako je vlna, kašmír, viskózové úplety nebo samet, které do sebe přirozeně zapadají a doslova vytváří kaskády hmot. Kaskádovitá silueta a horizontální členění střihů v uvolněné formě ladně kopírují ženskou křivku. Barevná škála zahrnuje odstíny antracitové šedi, šedomodré, olivově i světle zelené, tyrkysové i starorůžové, často s efektními povrchy. “Jednotlivé modely rozehrávají hru kontrastů. Tu akcentují odlišné délky předních a zadních dílů, asymetrická řešení i nečekané kombinace prvků. Vše v uvolněném výrazu, s promyšlenou vizí maximální funkčnosti a pohodlí a důrazem na precizní ruční zpracování”, vysvětluje Eva Brzáková, která stojí za značkou E:be.

goldsilvernaušnice gold

“Za nízkou zídkou a dvířky porostlými zelenými šlahouny se skrývá tajné místo. Je to zahrada s rozličnými druhy překrásných rostlin, barev, živočichů a vůní. Je tam klid a cítit průzračná voda. Vane lehký vánek. Je to svět našeho dětství, snů, které jsme chtěli snít. Je to místo, které jsme všichni toužili objevit. Secret Garden,” tak popisuje svou nejnovější kolekci šperků s motivy zvonků, plodů a květů Hany Mathews tvořící pod značkou Hany Koi. Šperky jsou vyrobeny ze stříbra, zlaceného stříbra, zirkonů a perel akoya, krémově zbarvených mořských klenotů z oblasti Japonska, Vietnamu a Číny.image

Cílem večerů s názvem Fashion shake je šířit povědomí o českém a slovenském módním designu mezi veřejnost, a i nadále podporovat lokální designéry v jejich tvorbě. Ten poslední se nesl v předvánočním duchu. Během večera se podávalo Prosecco a na návštěvníky čekalo speciální voňavé překvapení, které La Gallery Novesta přichystala ve spolupráci s Domem U Bílého pelikána.

Fashion shake je volně přístupný veřejnosti, další proběhne na jaře roku 2016.

La Gallery Novesta

Concept store La Gallery Novesta vznikl v květnu 2012 s cílem podporovat český a slovenský design. Nabízí primárně oděv, šperky, doplňky a obuv českých a slovenských designérů. Nabídka je obvykle trvalá, přechází ze sezony do následující, a nově se v ní objevuje i produktový design. Zahraniční designéři zde hostují v limitovaném čase. V současné době je v nabídce více než 30 jmen či značek, mezi nimi například Jakub Polanka, Hana Zárubová, Zuzana Kubíčková, Lenka Štěpánková, Hanuš Lamr, Betty Bonhard, Mirka Talavašková, Markéta Kopecká a další. To vše pod záštitou mateřské firmy NOVESTA, která je zastoupena obuví.

holinky novesta
Koncept vznikl jako vize platformy pro návrháře, kteří nemají své vlastní prodejní místo kromě showroomů, ale také jako prostoru pro komunikaci mezi designéry, umělci a obchodníky. V rámci speciálních večerů s názvem Fashion shake se průběžně představují nové módní kolekce. Black Pin je šicí dílna, která od listopadu 2014 spadá pod křídla La Gallery Novesta a propojuje návrháře, obchod a výrobu v jednom společném prostoruLíbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: La Gallery Novesta, foto: archiv, eso