ijournal.cz

Na opening party baru JOANIS MOON bravurně obsluhoval Jaromír Nosek

red Zdroj: Joanis Moon 2.9.2016 Společenské akce a události

Pražská Letná se pyšní novým cocktail barem! Moderně zrekonstruovaný coffee lounge cocktail bar nesoucí název Joanis Moon v Korunovační ulici byl dnes slavnostně otevřen. Míchání koktejlů se ujal zkušený barman, ale hlavně herec Jaromír Nosek. Pozvání na drink přijali novomanželé Andrea a Mikoláš Růžičkovi, ale objevily se také herečky Kristýna Janáčková a Michaela Tomešová. Joanis Moon poskytuje dostatek komfortu a nabízí nepřeberné množství míchaných koktejlů a pyšní se nabídkou vynikajících vín.

 Míra Nosek

Moderní bar vybaven WiFi připojením o kapacitě 30 míst se přizpůsobí všem typům návštěvníků. Lidé zde naleznou klidné posezení v pohodlném sofa uvnitř baru nebo na terase, která vyhoví dalším 15 osobám. Joanis Moon Vás pohostí nejen koktejly a množstvím alkoholických nápojů, ale i pestrou nabídkou vína. Na své si ale přijdou i milovníci točeného piva. V přední části je stěna pokryta rámovanými zrcadli, která se do budoucna zaplní snímky známých i neznámých osobností a bude vyprávět originální příběhy. Ovšem dominantou prostoru je bar nabízející nepřeberné množství alkoholických nápojů, které jsou vysázené v prosklených vitrínách vypadajíc jako luxusní knihovna. Nad barem je umístěna plazma obrazovka, která běžně nabízí sportovní kanál. Na stolech vždy naleznete čerstvé květiny. Majitelé si hýčkají každého hosta a tak ke každému drinku očekávejte lehké občerstvení v podobě oliv neboli oříšků či jiných drobných pochutin. Joanis Moon nemá ambici praskat ve švech, záměr je najít si svou klientelu a tu si udržet a proto zde očekávejte kvalitní servis. Bar je ideálním prostorem pro uzavřené narozeninové či jiné oslavy a i když bar nenabízí občerstvení, tak majitelé vám jej rádi zajistí na míru zákazníkovi. Pražská čtvrť Letná ožila a model trendy podniku. Přijďte posedět a vychutnejte si svůj drink na terase nebo v klimatizovaném chillout baru u poslechu příjemné hudby. Joanis Moon se nachází za stadionem Sparta v ulici Korunovační 979/21 v Praze 7.

s majiteli 

Občas se za barem v Joanis Moon objeví herec Jaromír Nosek. „Kdysi jsem na Letné jako barman začínal a i když mám nabitý kalendář natáčením seriálu a divadlem, tak práce v baru mě pořád baví a proto jsem s nadšením uvítal hostování v Joanis Moon. Je to příjemný bar, cítím se tu dobře. Je to tu pro mě skvělý relax“, říká Nosek. Mezi čestné hosty patřili novomanželé Andrea a Mikoláš Růžičkovi, kteří se právě vrátili odpočatí ze svatební cesty v Italském Toskánsku. „Na Letné jsem žil a mám tu jen dobré vzpomínky a proto jsem s radostí přijal pozvání od Joanis Moon“, říká Mikoláš Růžička. „Majitel Ján pochází ze Slovenska jako já a dokonce sem vozí vína z Levic a to mě zaujalo“, usmívá se herečka a talentovaná fotografka Andrea Růžičková.

Nosek a Růžičková
Bar přišla svou účastí podpořit také herečka Kristýna Janáčková a Letenská Michaela Tomešová, jejíž byt se nachází hned vedle baru Joanis Moon. Na párty se objevil také známý Letenský výtvarník Jan Kaláb, který nedávno
na Letné barvami zkrášloval místní chodníky. Kaláb v roce 2001 posunul hranice graffiti a stal se jedním z prvních autorů plastikových 3D graffiti na světě.

 Tomešová

Koktejlové menu sestává z dvaceti klasických alkoholických a čtyřech nealkoholických koktejlů. Majitele nevsadili jenom na klasiku, ale také na nové vytvořené nápoje, kde můžete očekávat požitek z nových chutí, ale nečekejte žádné nevšední pojmenování drinků. Pokud plánujete oslavu vychutnáte si šampaňské značky Arlenoble a nebo si vyberete v širokém menu šumivých vín. Hosté se mohou těšit na výtečná Italská vína a nebo cenově přijatelnější, ale stále velmi kvalitní Slovenské vína z vinařské oblasti Levice, která si v baru můžete i vy objednat a vychutnávat si je pak v pohodlí domova. Joanis Moon je exkluzivním dovozcem Levických vín u nás a vzhledem k velkým odběrům nabízí také nejnižší ceny. Ceny se pohybují od 90 Kč do 250 Kč Kč za lahev. Za zmínku z nápojového lístku stojí také výtečná servírovaná káva a samozřejmostí jsou kvalitní čaje. V luxusním menu naleznete rozsáhlou nabídku alkoholických nápojů z čehož za zmínku stojí vybrané Rumy a Whiskey. V letních dnech oceníte osvěžující čerstvé limonády. Joanis Moon je především o skvělých nápojích a k tomu patří příjemné posezení a příjemná obsluha.  V baru se dbá na to, aby vše bylo pečlivě připravované z kvalitních čerstvých surovin a překvapí Vás také i s jakou odborností. Koktejlový bar Joanis Moon slouží jako příjemné místo pro ty, kdo si chtějí vychutnat svůj drink v soukromí a nechtějí se mačkat v přeplněných podnicích. Otevírací doba je prozatím stanovena 6 dní v týdnu od pondělí do soboty od 18:00 do 02:00 hodin. Ceny jsou vzhledem k místu a příležitosti příjemné. Kompletní menu a ostatní info naleznete na: http://www.joanismoon.net/ nebo na FB: https://www.facebook.com/joanismoonCZ/?fref=ts

  Joanis a Jaromír

„Letenská část nás oslovila a cílem bylo najít menší komorní prostor což se podařilo, ale kompletně celý bar jsme si navrhli a zrekonstruovali sami. Věříme, že si najde svou klientelu a hosté se k nám budou vracet,říká o vzniku baru majitel Ján Klimek. „Joanis Moon je začátek stylu a směru kterým bychom se chtěli ubírat a proto jsme se rozhodli bar obsluhovat sami a dát hostům potřebný servis“, doplňuje partnerka Monika. Název baru nese jména obou majitelů. Joanis je latinsky Ján a Moon je přezdívka Moniky.

VÍNO LEVICE – Levická a nitranská vinařská oblast je právem považována za nejrozmanitější oblast, s největším množstvím vzájemně odlišných, ale charakteristických vinic. Položení vinic na jižních svazích sopečného původu Štiavnického pohoří vytvářejí příznivý terroir pro úspěch bohatých a odrůdově jedinečných vín z této oblasti. První zmínka o práci ve vinici v Levickém okrese pochází z roku 1526. Sklepy, vytesané do pískovce dodnes slouží pro skladování a zrání vína. Typickými odrůdami pro Levický region jsou Feteasca regala, Veltlínské zelený, Ryzlink rýnský a Frankovka.

V roce 2001 spolu s vinařskými závody společnost převzala nejstarší součást vinařských závodů, a to „Schoellerovské“ sklepy ze 16 st., Které svou výškou až 4 metry a šířkou 4,5 metru nemají na Slovensku obdoby a svědčí o historii využití podzemních prostor na zpracování a uložení vinné révy. Kvalitní a širokou nabídkou sudového vína plné chuti v přijatelných cenových relacích si společnost postupně získala své věrné zákazníky a odběratele a vybudovala síť vích po celém území Slovenska. Díky významným investicím do technologií byl výsledkem vznik výroby vín kvalitativně vyšší kategorie – vín přívlastkových, které každoročně získávají ocenění na různých soutěžích, jako např. AWC Wienna nebo Concourse Mondial Brussel. Víno a kvalita se rodí ve vinici. Od roku 2010 Víno Levice obhospodařuje více než 44 ha vinic v odrůdách jako např. Pálava, Ryzlink rýnský či Rulandské šedé. V roce 2012 získala společnost do dlouhodobého pronájmu vinice o rozloze přes 35 ha, které komplexně restrukturalizovala. Odrůdy jako Devín, Dunaj, Tramín červený, Frankovka či Cabernet sauvignon obhospodařuje integrovaným systémem produkce.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Joanis Moon