ijournal.cz

Gábina Lašková a Monika Leová – krásky v oblacích

red Zdroj: Foto kredit: Pavel Paluška 1.9.2016 Celebrity

Krásky v oblacích – moderátorky Primy Gábina Lašková a Monika Leová trénovaly na nejslavnější závod balónů s Janem Smrčkou!

FOP_2968

Let balónem byl pro Moniku i Gábinu tajný sen, po kterém už dávno obě toužily. Před pár dny dostaly obě příležitost proletět se s našim nejznámějším pilotem Janem Smrčkou a vidět tak krásu naší země z trochu jiné výšky. Vše se odehrávalo kousek za Prahou, v nádherném prostředí nad hradem Karlštejn. Díky půjčovně luxusních vozů Profirentcars přijely obě dámy na start balónu stylově, červeným Ferrari. A tím také odjely zpět do Prahy.  

 FOP_3297

Jan Smrčka se už létání věnuje 30 let a ve vzduchu je jako doma, právem tedy patří mezi naše nejlepší piloty balónů. Na svém kontě má nejedno ocenění – nejenom z mistrovství České republiky, ale také se může pyšnit účastí na mistrovství světa i Evropy. A za pár dnů, přesněji 14. září se chystá na start závodů Gordon Bennett Cup v Německu. Dá se říct, že je to vrchol Smrčkovy kariéry, jelikož start na tomto závodu je něco jako start F1 na závodech 24 Le Mans.

 FOP_3906

Chvíli před startem to sice ještě vypadalo, že samotný let se neuskuteční díky nepřízni počasí, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a Gábina s Monikou si mohly vychutnat svůj první let. Ani jedna neměla nejmenší pochybnosti, že by se mohlo cokoliv přihodit, naopak věděly, že jsou v těch nejlepších rukou. Během přistání to sice vypadalo trošku adrenalinově, kdy koš balónu pročesal koruny stromů, ale ani v tento okamžik pilot ani dámy neznejistěly. Jak posléze obě řekly: „Moc jsme si to užily a už se těšíme na další let. Je to něco nádherného, úplně jiný zážitek, který stojí za vyzkoušení. A to přistání vypadalo možná hůř ze země než z koše balónu, vlastně jsme žádný náraz ani necítily“. 

FOP_4498 

Po přistání byl oběma kráskám Janem Smrčkou udělen Křestní list a dle balonářské tradice proběhl jejich křest všemi živly, kdy okusily oheň při zapálení pramínku vlasů, byly posypány půdou, ováty větrem a místo vody pokropeny stylově – irskou whiskey Tullamore, kde měl vzduchoplavec Smrčka vlastní etiketu se jménem. Lahodným mokem se také připilo na šťastné přistání.

A má Jan Smrčka nějaký sen? „Určitě ano. Je to let balónem přes Atlantik. Balóny jsou pro mě radost a životní styl, tak snad se mi to splní“, dodal závěrem.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Foto kredit: Pavel Paluška