ijournal.cz

Lady Dermacol slaví 88 let: Žena, jejíž make-up dobyl Hollywood

red Zdroj: foto: archiv Věry Komárové a značky Dermacol 27.4.2021 Společenské akce a události

Věra_Komárová_a_Olga_Knoblochová_v_Dermacolu
Zakladatelka dnes již celosvětově známé české rodinné značky Dermacol, Olga Knoblochová, oslavila své 88. narozeniny. I přes takto úctyhodné číslo byste Lady Dermacol její věk určitě nehádali, přestože za sebou nemá ani jeden estetický zákrok. Je totiž živoucím důkazem toho, že zdravý životní styl, optimismus a důkladná péče o tělo a duši jsou tím pravým elixírem mládí. Lady Dermacol přišli popřát majitelé značky manželé Věra a Vlado Komárovi, Iva Kubelková, Olga Lounová, Barbara Nesvadbová, Beata Rajská, Jaroslav Svěcený, Zdeňka Žádníková-Volencová, Eva Špačková.

Oslavenkyně_Olga_Knoblochová_s_gratulanty

Kosmetička Olga Knoblochová má k dekorativní i pěstící kosmetice celoživotně kladný vztah. Jejím krédem je ráno vstát, nalíčit a učesat se a teprve poté jít budit ostatní členy rodiny. Má totiž vyzkoušeno, že když je žena upravená, cítí se dobře a sebevědomě, nic jí za celý den nerozhodí. Asi to funguje, protože Lady Dermacol nepotkáte jinak než se zářivým úsměvem na tváři. 

Dermacol_1


Olga Knoblochová se v 60. letech minulého století spolu s filmovými ateliéry Barrandov podílela na vývoji a vzniku prvního produktu, jež dostal jméno Make-up Cover a jeho kosmopolitní název zanedlouho dostihla i jeho mezinárodní sláva – brzy po jeho uvedení na trh koupily licenci i ateliéry v Hollywoodu. „Velice si vážím těch, jejichž tvorba není pomíjivá. Formule, kterou Olga přinesla na trh stejně jako ona nestárne – miluje ji i moje osmnáctiletá dcera. Zároveň si cením někoho, kdo tak přirozeně ctí ženskost a pomáhá bližním,” vyjadřuje se spisovatelka a novinářka, Barbara Nesvadbová

 gratulace_od_srdce


Lady Dermacol
je stále nedílnou součástí image značky a podílí se na některých kampaních, otěže vedení značky však již předala do rukou současné ředitelky značky, Věry Komárové. „Olga Knoblochová je pro mě dokonalou profesní maminkou a naučila mě důležité zásady používání a vývoje kosmetiky. Její neskuBriliantový_náhrdelník_v_ceně_mnoho_desítek_tisíc,_který_paní_Knoblochovádostala__k_narozeninám_od_maželů_Komárovýchtečné a neúnavné nasazení pro mě bylo velkou inspirací a její život a zkušenosti mě doprovázejí od začátku mé práce pro značku Dermacol,“ říká Věra Komárová, současná spolumajitelka značky Dermacol. Olga slaví narozeniny v roce, kde značka Dermacol prožívá své 55. výročí. Olga od značky Dermacol dostala k narozeninám náhrdelník z růžového zlata s 33 diamanty. O dalších 5 diamantových náhrdelníků si můžete zasoutěžit nákupem pleťových krémů označených výroční etiketou.

Ku příležitosti 88. narozenin Lady Dermacol se v hotelu Aria na Malé Straně točil medailonek o jejím pestrém životě. V malebném hotelu s výhledem na Vrtbovskou zahradu se Olze přálo a zúčastnilo se ho pár jejích blízkých, mezi nimi třeba dlouholetá tvář značky Dermacol, Iva Kubelková. „Paní Olga je pro mě nesmrtelnou reklamou na krásu a je pro nás všechny obrovským vzorem. V její přítomnosti vždy načerpám spoustu energie a skvělé nálady,“s úsměvem vypovídá moderátorka a herečka Iva Kubelková

Iva_Kubelková_gratuluje


Herečky mají paní Olgu Knoblochovou v oblibě, vždyť právě pro ně Lady Dermacol vyvíjela svůj první produkt. „Paní Olga je pro mě nesmírně důležitou osobou a živým důkazem, že pracovitost, důslednost a laskavost se z dlouhodobého hlediska vyplácí. A to nejen vůči světu, ale zejména i sobě. Bez ohledu na letopočet, který se píše,“ skládá poklonu herečka Zdeňka Žádníková-Volencová.

Zdeňka_Žádníková_Volencová_měla_vtipnou_gratulaci

Obliba Olgy Knoblochové ale nekončí jen u herců. Svou elegancí a vystupováním připomíná britskou královnu Alžbětu II. a stejně jako ona je vždy perfektně upravená od hlavy k patě. Šaty na speciální příležitosti jí šije známá česká návrhářka Beata Rajská, která se také zúčastnila natáčení. „Jsem Beata_Rajská_také_obléka_paní_Olgunadšená, pokud mohu “udělat rám” pro šarm osobnostem, jako je právě paní Knoblochová. Růžové odstíny posilují její ženskost a šmrnc. Víte, co je mě největší odměnou? Když mi paní Olinka kdykoliv zavolá a řekne pár hezkých slov plných energie. Co se týká ženskosti; myslím si, že byla a je vzorem spoustě žen,“ komentuje jejich dlouholetou spolupráci návrhářka. 

 

Nejen ženy jsou obdivovatelkami elánu a životní energie paní Knoblochové. „S velkou radostí jsem přijal pozvání Věry Komárové, abych prostřednictvím tónů mých houslí z roku 1752 popřál paní Olze, která je opravdovou a skutečnou dámou. Žijeme v době, která ničí kulturu všeho druhu. Paní Knoblochová je jasný příklad, že píle spojená s výraznou osobností, společenským a kultivovaným nadhledem, je tou správnou cestou do budoucnosti,“ obdivuje Lady Dermacol známý český houslista Jaroslav Svěcený.

 

 

Životopis Olgy Knoblochové


Paní_Olga_Knoblochová
Rodačka z Prostějova Olga Knoblochová má 3 děti, 8 vnoučat a 4 pravnoučata. Svou první práci zasvětila umění, vedla v Českých Budějovicích pobočku Českého fondu výtvarných umění Dílo.

Další krok a splněný sen spojený s krásou nastal v roce 1958 a odstartoval kariéru v tehdy vznikajícím Ústavu lékařské kosmetiky v Praze. Naprosto nadčasová myšlenka komplexní péče o zdraví a krásu, kde Olga vedla celé kosmetické oddělení včetně mediální oblasti. Spolupracovala již tehdy se značkou Max Factor a dostala nabídku přestěhovat se a vést Beauty salon v Londýně. Zůstala však z rodinných důvodů v Praze. Počátkem 60. let začala spolupracovat s líčidly z Filmového ateliéru na Barrandově a stála u vzniku kosmetické značky Dermacol. Při vzniku jména se inspirovala prvním výrobkem legendárním krycím make-upem. Slovo je latinského původu a představuje složení dvou slov Derma col (color) – Barva na kůži. V roce 1989 spoluzakládala Unii kosmetiček ČR a stala se její prezidentkou. V témže roce založila Institut profesionální kosmetiky v Praze, kde vyškolila více jak tisíc kosmetiček.

Olga významně ovlivnila kosmetický svět a nikdy neopustila svoji milovanou značku Dermacol a své životní motto: „Stárnout není umění, umění je to snášet“. (Goethe) – na její tváři nespatříte žádné plastické zákroky, rozhodla se stárnout přirozeně s pečující kosmetikou a s tím, že krása duše se odráží v její tváři.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv Věry Komárové a značky Dermacol