ijournal.cz

Co překvapivého na sebe prozradila herečka Dana Morávková?

red Zdroj: Tesco - Sbírka potravin 21.5.2019 Celebrity
Sbírku potravin minulou sobotu přišla nejen podpořit, ale hlavně nakoupit obrovské koše s potravinami do supermarketu Tesco v Praze Vršovicích, také herečka Dana Morávková. Na pomoc si sebou vzala svého jednadvacetiletého syna Petra. A přestože se vrátila nad ránem z divadelního zájezdu, dopoledne už v Tesku tahala krabice s těstovinami a další potraviny pro potřebné, které pak věnovala potravinové bance.

účet vystaven více jak na 2 tisíce korun

Dano, je pro vás pomoc lidem, kteří strádají či nemají to co my, samozřejmostí?

Je to pro mě důležité hlavně z toho důvodu, že já sama mám z toho dobrý pocit. Myslím si, že do takové nešťastné životní situace se může dostat kdokoli. Může se to stát každému z nás a člověk by měl pomáhat, pakliže má tu možnost. Do této sbírky jsme se zapojila poprvé a musím říct, že se příště zapojím velmi ráda znova.

Máte doma dva dospělé muže, jak se stravuje, vaříte, co s jídlem, které se nesní?

Ano, já mám doma manžela a syna, kterému je jednadvacet, čemuž skoro nikdo nevěří. Také dnes přišel se mnou, aby mi pomohl. Já teda nejčastěji dělám těstoviny a špagety, takže ty jsme taky koupila těm maminkám a dětem, které nemají peníze. A pak taky často vařím podle receptů od maminky. Ale abych byla upřímná a nelhala vám, zas tak často nevařím. Já ráno vyletím v pět hodin z domova, jedu na natáčení Ordinace, večer přijedu v jedenáct anebo taky ve dvě ráno, když jsme na zájezdním představení, takže nejčastěji vařím o víkendu.

Syn Petr přidává:

Když maminka vaří, jak ona sama teď poznamenala, tak je to svátek, takže vlastně cokoli, co maminka udělá, je pak skvělé. Já jsme takový nadšený strávník, vděčný za všechno.

Když jsem pak byl menší a bylo potřeba dělat svačiny do školy… Tím, že má máma spousty práce, i tak se snažila vždy připravit svačinu. Na to opravdu byl čas vždy. Zapojuje se i Dana: „Já si pamatuju, že ti to vždy chtěli spolužáci sníst, já když jsme dělala svačinu, tak byla nejen dobrá, ale vždy jsme se snažila ji udělat i hezkou.

Morávková se synem

Jaké jsou vaše stravovací návyky, když třeba celé dny točíte nebo hrajete v divadle? Je to těžké dodržovat tu správnou životosprávu?

Tak to se přiznám, v tom mám pěkný „bordel“. Jíst pravidelně, to teda absolutně nezvládám.

Jste lepší kuchařka nebo cukrářka či pekařka?

Já jsem úplně nejlepší manželka. Já raději líbám než vařím.

Společnosti Tesco se podařilo vybrat okolo 70 tun potravin. Sobotním dnem však sbírka neskončila. Letos poprvé mají zákazníci možnost darovat potraviny online. Tuto variantu nabízí služba Tesco Online nákupy a to až do pátku 24. května.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tesco - Sbírka potravin