ijournal.cz

Chvalský zámek se těší na návštěvníky a chystá novou výstavu Pojďte děti, budeme si hrát

red Zdroj: www.chvalskyzamek.cz 8.5.2020 Cestování, Pro děti, Výstavy a veletrhy

Pat&Mat-plakat-01Chvalský zámek nacházející se v pražské městské části Horní Počernice se připravuje na znovuotevření po nucené pauze vzniklé koronavirovou pandemií. Své prostory zpřístupní pro veřejnost po více než dvou měsících v pondělí 11. května, a to hned v akčním stylu. Od pátku 15. května do neděle 7. června se na Chvalském zámku návštěvníci zúčastní oblíbené akce Detektivní týden, a užijí si tak netradičním způsobem výstavu večerníčků Zdeňka Smetany.

„Moc se těšíme, až pro vás opět otevřeme. Chvalský zámek bude stejně jako před pandemií otevřen denně mezi 9. a 18. hodinou. Přijďte k nám s celým vaším rodinným pátracím týmem rozluštit záhadu na pozadí zámeckého příběhu z 15. století. V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi. Nezapomeňte si potřebné detektivní vybavení: detektivní roušku, a máte-li, i detektivní rukavice, abyste byli dostatečně nenápadní a nebyli při pátrání odhaleni,“ zve na zábavný program na Chvalském zámku produkční Anna Herianová a zároveň dodává: „Detektivní týden tentokrát proběhne v prodlouženém čase celých tří týdnů. Díky tomu můžeme našim návštěvníkům nabídnout bezpečnější prostředí s komorní atmosférou a návštěvníci si mohou lépe vybrat termín návštěvy, který jim bude vyhovovat.

Podle jejích slov jsou detektivní hry odkrývající tajemné historické příběhy u veřejnosti velmi oblíbené, a tak už nyní připravují další detektivní příběh jako doprovodný program k letní výstavě „Pojďte děti, budeme si hrát!“

zámek
Novou výstavu otevřou na Chvalském zámku 20. června a potrvá do 23. srpna. Zámek se promění v jednu velkou interaktivní hernu plnou skládaček, hlavolamů, kvízů i dovednostních her všeho druhu – pro šikovné ruce i chytrou hlavu. Originální truhlářské exponáty k nám připutují z dílny Vlastivědného muzea v Šumperku a slibují zábavu pro celou rodinu. Na zámku si budete moci například zahrát minigolf, kuličky či kuželky. Z dílků postavit lomený oblouk, pyramidu či pravěké nádoby. Trpělivost prověřit při sestavování pohádkového orloje, taktiku u bitvy lodí, spolupráci u balancovníku i vědomosti ze zeměpisu u mapy světa,“ sděluje Anna Herianová.

Detektivní_víkend_Anna_Herianová

Chvalský zámek najdete na okraji Prahy v Horních Počernicích. Zaměřuje se na akce a výstavy pro rodiny s dětmi, školy i veřejnost a je otevřen denně od 9 do 18 hodin. Historický areál skrývá půvabné zastřešené nádvoří, sklepy vytesané ve skále a zámecké salonky. Nabízí také prostory k pronájmu, svatbu na nádvoří, firemní i dětské akce a oslavy. Využít můžete parkování v areálu Chvalské tvrze zdarma, bezbariérový přístup či restaurace v okolí. V průběhu roku se můžete těšit na detektivní víkendy, poutě, trhy, koncerty, tajemné noci, královský bál princezen i rytířů a další akce.

Vstupné na Chvalský zámek činí 70 Kč, snížené vstupné 40 Kč (děti, studenti, senioři), rodinné vstupné je 190 Kč. V případě detektivní hry je cena dětské vstupenky 100 Kč, rodinné pak 300 Kč.

Nový detektivní příběh spojený s výstavou Pojďte děti, budeme si hrát! se na Chvalském zámku uskuteční v termínech 22. – 28. 6., 10. – 17. 7. a 14. – 21. 8.

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.chvalskyzamek.cz