ijournal.cz

Auto jako od kosmetičky

red Zdroj: Kärcher 19.4.2023 Auto-moto

Myslíte si, že kbelík s vodou a houba je všechno, co vaše auto potřebuje? Pokud ano, je nám vašeho přítele se čtyřmi koly upřímně líto. Co ho takhle jednou pořádně vycídit, vyleštit a opečovat, aby byl znovu tak krásný a voňavý, jako když sjel z výrobní linky?

Čistič interiéru Kärcher RM 651_cena 280 Kc_image

Spolehlivě vám slouží každý den. Doveze vás i vaše blízké, kam potřebujete, a nechce za to skoro nic, jen trochu péče. A teď se podívejme, jak vaše auto ve skutečnosti vypadá. Na čelním skle se podepsaly všechny zimní plískanice i srážky s hmyzem. Na podlaze a v nejrůznějších zákoutích interiéru převážíte vzorky půdy i kamínků a další památky na výlety za posledních několik měsíců. Potahy nesou neklamné známky ulepených dětských ručiček a psích tlap, o závěji drobečků ani nemluvě. A na palubní desce – jejda! – se asi něco vylilo. Něco lepkavého. Ne, tohle asi trocha vody a hadr nespraví.

 

Kärcher WD 1 Compact Battery_3090 Kc_imagePrach, drobky, kamínky vysajte

Jaro je ideálním obdobím pro důkladný úklid interiéru vozu. Nejprve hrubý úklid – vyhoďte staré kelímky a PET láhve od pití, obaly od sušenek, žvýkaček a další poklady nenápadně odložené do přihrádek ve dveřích. Celý prostor vozu vysajte, a to nejenom podlahu, ale také sedačky, prostor mezi nimi, vyndejte rohože a nezapomeňte na kufr.

Můžete navštívit benzinku, kde jsou vysavače za poplatek, ale pokud máte garáž nebo dílnu, přijde vám vhod praktický multifunkční aku vysavač Kärcher WD 1 Compact Battery. Hodí se jak pro suché, tak i mokré vysávání a pokud vám zapadly nějaké drobky do prostoru, kam se ani štěrbinová hubice nedostane, stiskem tlačítka se přemění na fukar. Tuto funkci využijete nejen v interiéru, ale i v prostoru pod kapotou, kam rádo zapadá listí, malé větvičky a na jaře opadající kvítky.
Cena: 3090 Kč

 

Palubka a sedačky

Teď už přichází na řadu nablýskání interiéru. Každý povrch vyžaduje jinou péči. Připravte si hadříky z měkké textilie, ideální je mikrovlákno. Na veškeré plastové a pryžové části použijte hloubkový čistič Kärcher RM 652. Naneste jej na suchý povrch a nechte chvíli působit. Poté setřete hadříkem a doleštěte. Skryje jemné mikroškrábance a pokud jej budete používat pravidelně, cca každých 6 týdnů, poslouží i jako ochrana proti UV záření a dokáže ochránit i barvu plastů. Cena: 310 Kč

Čistič palubní desky Kärcher RM 652_cena 310 Kc_image

Sedačky z textilie nebo umělé kůže potřebují jednou za čas také vyčistit. Pokud se nechcete rovnou vrhnout do tepování sedaček, tak vám bohatě postačí čistič interiéru Kärcher RM 651. Práce je s ním rychlá a na vysušení vám při hezkém počasí bude stačit pár minut. Nastříkejte přípravek na čalounění a suchým hadříkem jej krouživými pohyby napěňte. Nechte opět pár minut působit, poté použijte navlhčený hadřík a čalounění dočistěte opět krouživými pohyby. Nakonec vytřete suchým hadříkem a nechte proschnout. Cena: 280 Kč

 

Skla opět zprůhledněte

Upatlané čelní sklo nese známky vašeho snažení o urychlení rozmrazování předního skla a stírání zamlžení vším, co bylo zrovna po ruce. Teď mu věnujte důkladnou péči, protože šmouhaté sklo může být při oslnění protijedoucím vozem v noci nebo slunečními paprsky ve dne velmi nepříjemné. Na mytí vnitřních skel nepoužívejte vodu. Vybavte se čističem skla na auta, rovnoměrně nastříkejte na povrch, rozetřete měkkým hadříkem a vyleštěte. Můžete to vzít při jednom i se zrcátky, světlomety a venkovní stranou čelního skla, protože např. čistič Kärcher RM 650 si poradí i s hmyzem, který po střetu s čelním sklem zanechává často velmi odolné skvrny. Cena: 280 Kč

 Čistič autoskel Kärcher RM 650_cena 280 Kc_image


Do sucha!

Do úklidu interiéru se vrhněte jen za hezkého počasí, abyste měli dostatek času nechat vnitřek vozu vysušit. Stáhněte okénka, nechte otevřené dveře, dopřejte čalounění čas, aby proschlo důkladně, jinak vám hrozí, že se ve voze začne objevovat plíseň nebo nežádoucí zatuchlý zápach.

www.karcher.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kärcher