ijournal.cz

Zpěvačka Hanka Křížková tráví dovolenou u moře s 50 dětmi!

red Zdroj: OS Sluneční paprsek 6.7.2015 Významné osobnosti, veřejné projekty

Zpěvačka a herečka Hanka Křížková, která má za sebou na 25 muzikálových rolí se opět na dva týdny stala tetou. Společně s onkologicky nemocnými dětmi (vyléčenými, zaléčenými), o které se stará občanské sdružení Sluneční paprsek zakladatele MUDr. Pavla Bočka, odjela na ozdravný pobyt do slunného Turecka. Hanka, která momentálně účinkuje v Mamma Mia!, Dracula, na podzim naskočí do Carmen a v zimě se opět představí v muzikálu na ledě Popelka, jezdí s dětmi už několikátým rokem.

OS Paprsek Krizkova Bocek archiv

„Je to úžasné sledovat, jak jsou děti tady šťastné, jak se svými hendikepy statečně bojují a jak je zvládají. Je to pro mne opravdu velmi smysluplná dovolená. Tady si člověk opravdu přerovná priority!!!,“ říká velmi rozhodně Křížková, která dobře ví, o čem mluví. Sama si totiž kdysi prošla onkologickými problémy, které, jak dnes s oddychem říká, statečně porazila.

„Velkou odměnou za náročnou a odpovědnou práci pro všechny, kteří se o děti ve svém volnu a zdarma starají, je dětský smích a jejich přání – jet znovu k moři. Je to vlastně velká výzva pro všechny, kteří nás chtějí podpořit a přispět právě tomuto sdružení,“ podotýká zpěvačka.

Krizkova Bocek

Doktor Pavel Boček, který už 17 let organizuje tyto pobyty, přibližuje jejich smysl i program, který děti vždy u moře mají.

„Letos se nám podařilo získat finance pro 102 dětí na 14 dní. Jedou dva turnusy, kde se v kolektivu lékařů, fyzioterapeutů, vedoucích a naší patronky -  věčně rozesmáté Hanky Křížkové snažíme, aby  pobyt u moře dětem přinesl benefity nejen zdravotní (jako jsou rehabilitace, cvičení, plavání), ale i spoustu smíchu, pozitiva, nových kamarádů a dobré energie,“ říká doktor Pavel Boček, jeden z předních českých odborníků věnující se právě dětem. 

Vždy pro děti přichystá se svým týmem karneval, večer pohádek, kvizy, sportovní olympiádu a celou škálu dalších zajímavých aktivit.

OS Paprsek Krizkova 1

Ostatně reportáže i se spoustou fotek lze následně najít na www.slunecnipaprsek.cz.

Informace od MUDr. Pavla Bočka k ozdravným pobytům:

„Za 17 let, co se ozdravným pobytům Sluneční paprsek věnuje, se jich zúčastnilo více jak 2000 dětí. Je úžasné, že i díky Vám se tak mohou zúčastnit děti, jež prodělaly skutečně velmi závažné onemocnění, ať již nádorové či jiné a mnohdy se po dlouhá léta vyrovnávají s pozdními následky vlastní nemoci a také léčby. Děti, které mají jiné závažné onemocnění (neurologické, střevní apod.) se nemohou účastnit ozdravných pobytů „standardních“, a proto se spolu s Vámi se jim to snažíme umožnit. Děkujeme všem, kteří přispívají právě na tento účel a umožňují, aby takové děti měly ten život o něco příjemnější.“

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: OS Sluneční paprsek