ijournal.cz

Kde vaří nejlepší školní obědy? Ve finále soutěže bojuje deset jídelen

red Zdroj: Makro 5.7.2015 Gastronomie, Koktejl

Soutěž O nejlepší školní oběd zná deset finalistů. Postupující školní jídelny se utkají v celostátním kole 25. srpna 2015 v Praze. Do letošního šestého ročníku se přihlásilo rekordních 90 jídelen z celé České republiky. Soutěž pořádá Společnost pro výživu a záštitu nad akcí převzal Magistrát hlavního města Prahy. Generálním partnerem je velkoobchod MAKRO.

Nejlepsi_skolni_obed_09

Letos se školní jídelny přihlašovaly s obědovým menu, které muselo zahrnovat králičí maso jako hlavní chod a mléčný dezert. Moderní a originální školní oběd musí být nejen chutný, ale současně nesmí přesáhnout normou stanovený limit 35 korun za porci polévky, hlavního jídla a dezertu. Všechny přihlášené pokrmy navíc musely splnit přísné nutriční nároky a být běžnou součástí jídelního lístku stravovacího zařízení. Podobně jako vloni se i letos v jídelníčcích objevila řada neobvyklých nebo opomíjených surovin.

„Kvalita každé kuchyně se odvíjí od toho, jaké ingredience používá. Dnes mají školní jídelny stále větší zájem o čerstvé a kvalitní suroviny, a proto jsem moc rád, že jsme již druhým rokem partnerem soutěže,“ říká Petr Stádník, šéfkuchař MAKRO.

Nejlepsi_skolni_obed_02

Soutěžní menu školních jídelen hodnotila odborná porota podle použitých surovin a jejich vyváženosti, nutričních hodnot, technologického postupu přípravy, chuti i barev. Celostátní finálové kolo proběhne v MAKRO Akademii v pražských Stodůlkách, která je přizpůsobena i pro simulaci velkých gastronomických provozů. Deset kuchařských týmů zde předvede svůj um 25. srpna 2015. Hodnotit jídla bude jak odborná porota, tak žáci základní školy, pro které jsou obědy určeny v první řadě.

Ve finále se utkají následující školní jídelny (v abecedním pořadí):
Nejlepsi_skolni_obed_04

  1. Albrechtova střední škola, příspěvková organizace, Frýdecká 32, Český Těšín
  2. Centrální školní jídelna Třebíč, Sirotčí 1341, Třebíč
  3. Gymnázium Uherské Hradiště, Velehradská třída 218, Uherské Hradiště
  4. Mateřská škola Jaroměř, Zavadilka 647, Jaroměř
  5. Střední průmyslová škola dopravní, Karlovarská 99, Plzeň
  6. Základní škola a mateřská škola Velké Svatoňovice, Velké Svatoňovice 326
  7. Základní škola a mateřská škola Velký Beranov, příspěvková organizace, Velký Beranov 331
  8. Základní škola a mateřská škola, Volgogradská 6b, Ostrava–Zábřeh
  9. Základní škola Mánesova, Mánesova 908, Otrokovice
  10. Základní škola Svitavy, Felberova 669/2, Svitavy

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Makro