ijournal.cz

Zámek Svijany v sezóně 2019 nabídne tematické prohlídky i rozšířenou realitu

red Zdroj: Zámek Svijany 11.4.2019 Cestování, Hudba

Zámek Svijany otevřel po zimním spánku své brány veřejnosti již na konci března. Kromě prohlídek na návštěvníky čekal rozmanitý kulturní program, úniková hra a rozšířená realita, díky které se lze přenést do doby bronzové. 

Zámecké slavnosti

„Zájem o prohlídky zámku registrujeme již několik týdnů, proto jsme se zahájením sezóny nečekali tradičně až na duben, a i s ohledem na příznivou předpověď počasí jsme ji zahájili již 30. března,“ říká Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany.

Zámek Svijany pro své návštěvníky každoročně chystá atraktivní program a nejinak tomu bude i letos v jeho čtvrté sezóně. S nástupem měsíce dubna se můžeme těšit na tematické prohlídky, hudbu, program pro děti a řadu dalšího. Hoteloví hosté určitě využijí možnosti zapůjčení sportovního vybavení včetně elektrokol či elektrokoloběžek.

Zámek Svijany nabízí jedinečnou možnost prohlédnout si jeho prostory po setmění. Pravidelné noční prohlídky od 5. dubna probíhají vždy první či druhý pátek v měsíci, a to s výjimkou prázdnin až do listopadu. Kromě netradičního zážitku z prohlídky zámku v nočním světle čeká návštěvníky navíc odborný výklad archeologa Petra Brestovanského.

Speciální prohlídky připravil zámek také pro své nejmenší návštěvníky. Ti budou od června moci absolvovat zábavné procházky zámkem se zámeckým skřítkem, během kterých je čekají soutěže, úkoly a hádanky. Na závěr pak dostanou sladkou odměnu. Prohlídky pro děti budou probíhat vždy v neděli odpoledne, přibližně každé tři týdny.

Dětská prohlídka

Na oslavu třetího výročí svého otevření chystá zámek již vyhlášené Zámecké slavnosti. V sobotu 22. června jeho prostory ožijí celodenním programem pro rodiny s dětmi, chybět nebude ani již tradiční jarmark na nádvoří zámku, množství zábavných aktivit v zahradě a pohádkové postavy v prostorách zámku. Ve Svijanech pochopitelně nemůže chybět také pivo v podobě Zámeckého Mázu z Pivovaru Svijany.

Kromě toho se na zámku budou konat rozmanité koncerty a další kulturní události. Například 15. května se mohou milovníci knih těšit na Noc literatury s herečkou Miluší Bittnerovou. Na podzim se chystá koncert Jana Vančury. Aktuální program je vždy zveřejněn na www.zameksvijany.cz.

 

Mimo běžnou realitu

Zámek Svijany nabízí možnost vydat se po stopách historie prostoupené záhadami prostřednictvím zámecké zážitkové hry Arcana, která zájemce provede zámkem a jeho neuvěřitelnou historií za pomoci herní aplikace v tabletu nebo telefonu. Účastníci hry musí na své cestě vyřešit řadu úkolů, rozluštit několik šifer a překonat nastražené překážky. Týmy, které se dostanou až do cíle, se mohou těšit na malou odměnu.

Noční prohlídka

Moderních technologií využívá i projekt rozšířené reality na Zámku Svijany. Jeho tvůrci prostřednictvím mobilní aplikace přenesou návštěvníky do doby bronzové a umožní jim důkladně si prohlédnout pec na pečení chleba, svatyni, chýši, jehlici a další nálezy z doby bronzové přímo v terénu. V areálu zámku je rozmístěno celkem 14 informačních tabulí s obrázky, které se díky aplikaci promění v realistické 3D modely. Pro výlet do dávné minulosti je potřeba jen chytrý mobilní telefon nebo tablet s aplikací Svijanský zámek AR. Aplikace je dostupná zdarma pro OS Android.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zámek Svijany