ijournal.cz

Studenti a senioři letos v létě díky 75% slevám poprvé na prázdninovém cestování výrazně ušetří

red Zdroj: RegioJet 11.4.2019 Cestování

Výrazně cenově dostupnější jsou pro studenty a seniory jízdenky na cesty a výlety po České republice i vlakem do zahraničí

Letos v létě, stejně jako během Velikonoc nebo květnových svátků, studenti, žáci a senioři poprvé výrazně ušetří při svých prázdninových cestách – a to díky 75 % slevám na cesty vlakem či autobusem, které platí i v průběhu letních (i dalších) prázdnin.

Cenově výrazně výhodnější oproti předchozím letům bude jak cestování vlaky či autobusy RegioJet v rámci České republiky, tak i cesty vlaky RegioJet do zahraničí – například do Vídně, Vysokých Tater, Košic či Bratislavy.

Ve srovnání s loňským létem klesly díky státem nařízeným slevám ceny jízdenek pro mládež, studenty do 26 let nebo seniory nad 65 let až v řádu stovek Kč. Výrazně méně zaplatí také rodiny s dětmi stejně jako například senioři na výletech s vnoučaty.

Během letního cestování se slevy mohu stát výrazným impulsem pro rozvoj domácího cestovního ruchu v letních měsících a současně mohou odlehčit také přetíženým silničním komunikacím, kdy řada lidí dá právě díky výhodnějším cenám přednost cestě na výlet či dovolenou veřejnou dopravou před osobním automobilem.  

 Traxx_Praha_hl._n.

Při výletech do zahraničí například z Prahy do Vídně mohou vlaky RegioJet cestovat studenti či senioři za 146 Kč v jednom směru ve třídě low-cost; za 173 Kč pak ve třídě Standard; z Prahy do Bratislavy za 142 Kč ve třídě Low-cost resp. 161 Kč ve třídě Standard nebo z Prahy do Vysokých Tater (Poprad-Tatry) od 132 Kč ve třídě Low-cost resp. 180 Kč ve třídě Standard.

Podobně to platí pro cesty v rámci České republiky, kde se sleva týká jak vlakových tak i autobusových spojů RegioJet. Z Prahy do Brna tak ceny jízdenek pro studenty a seniory nad 65 let začínají na 24 Kč, z Prahy do Olomouce na 27 Kč a například z Prahy do Českých Budějovic na 32 Kč.

Výrazně ušetří samozřejmě také rodiny, které cestují na výlet s dětmi, a ještě větší úspora je pak při cestách prarodičů s vnoučaty. Kompletní příkladová cena skupinové jízdenky pro 4 osoby (2x senior a 2x dítě do 18 let) na trase Praha – Vídeň činí 525 Kč v jednom směru a 1050 Kč za oba směry.

Tak levné cestování do zahraničních turistických destinací, jako je například Vídeň, nikdy v historii nebylo. Ze slev pro seniory a studenty se navíc ještě počítá skupinová sleva pro skupinu tří a více cestujících ve výši 10 % a ještě více ušetří také držitelé Kreditové jízdenky, jejíž vystavení je prostřednictvím registrace přes internet zdarma a při platbě Kreditovou jízdenkou se účtuje nižší cena.

Jízdenky na letní spoje do většiny destinací jsou již v prodeji – a to jak přes internetové stránky RegioJet, tak na prodejních místech. Součástí jízdenky je vždy rezervace místa, internet zdarma a další služby podle zvolené cestovní třídy nebo spoje.

 

Tabulka s příkladovými cenami pro jednosměrné jízdenky na vybraných trasách:

Trasa

Cena pro jednotlivého cestujícího studenta či seniora nad 65 let

Cena pro rodinu       s dvěma dětmi (2x dospělý, 2x mládežník do 18 let)

Cena pro seniory s vnoučaty (2x senior nad 65 let, 2 x mládežník do 18 let)

Praha – Vídeň (vlakový spoj RegioJet)

   146 Kč

909 Kč

525 Kč

Praha – Bratislava (vlakový spoj RegioJet)

   142 Kč

920 Kč

512 Kč

Praha – Košice (vlak)

  od 153 Kč

od 777 Kč

od 550 Kč

Praha – Olomouc (vlak)

  od 27 Kč

od 245 Kč

od 97 Kč

Praha – Poprad-Tatry (vlak)

  od 132 Kč

od 739 Kč

od 474 Kč

Praha – Žilina (vlak)

  od 74 Kč

od 563 Kč

od 265 Kč

Praha – Brno (vlak)

  od 24 Kč

od 221 Kč

od 86 Kč

Praha – Český Krumlov (autobus)

  od 47 Kč

od 422 Kč

od 188 Kč

Praha – Písek (autobus)

  od 32 Kč

od 322 Kč

od 128 Kč

Praha – České Budějovice (autobus)

  od 37 Kč

od 372 Kč

od 148 Kč

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: RegioJet