ijournal.cz

Zájem o estetickou medicínu roste!

red Zdroj: Brandeis Clinic 24.8.2014 Krása a zdraví, Nezařazené

Zájem o plastickou chirurgii celosvětově stále roste – během posledních 2 let se počet provedených estetických zákroků zvýšil o více než 50 %.
V minulém roce dosáhlo toto číslo neuvěřitelných 23 milionů. Podle nejnovějších statistik mezinárodního sdružení estetické plastické chirurgie (ISAPS) se nejoblíbenějším zákrokem roku 2013 jednoznačně stalo ošetření botoxem. 

botox

Data získaná ISAPS potvrzují zvyšující se zájem o estetická ošetření. V roce 2012 provedli lékaři necelých 15 milionů zákroků, v roce 2013 šlo již o 23 milionů. Vedoucí pozici si stále neotřesitelně drží Spojené státy s necelými 4 miliony zákroky, které reprezentují 17 % z celkového počtu ošetření. Na druhém míste skončila Brazílie s více než devítiprocentním podílem. V Evropě jsou estetické zákroky nejoblíbenější v Německu. Vloni se jich provedlo přes 600 tisíc – tzn. 2,8 % z celkového počtu.

A jaké ošetření bylo v loňském roce tím vůbec nejoblíbenějším? Číslem jedna se stal jednoznačně botulotoxin, který se aplikoval více než v 5 milionech případů. Druhý nejčastější nechirurgický zákrok také bojuje proti vráskám, jedná se totiž o výplně. Touha po hladké kůži pomocí laserové depilace byla třetím nejčastějším přáním pacientů.
U chirurgických zákroků byla čísla velmi těsná: za rok 2013 se provedlo více než 1,7 milionů zvětšení poprsí, 1,6 milionů liposukcí a 1,3 milionů operací očních víček.

image foto
Ženy s 87 % zastupují naprostou většinu těch, kteří v minulém roce podstoupili estetické zákroky. Kromě zvětšení prsou, liposukce a operace horních víček bylo u žen oblíbené i omlazení vlastním tukem nebo modelace poprsí. Vloni navštívilo estetickou kliniku 3 miliony mužů. Nejčastějším ošetřením u silnějšího pohlaví byla modelace nosu, kterou podstupují především ze zdravotních důvodů.


Majitelka Brandeis Clinic Anna Brandejs

Majitelka Brandeis Clinic Anna Brandejs


V České republice vede úprava očních víček

V České republice je nejoblíbenějším zákrokem úprava očních víček. České ženy si dále oblíbily zvětšení prsou a muži operace uší (tzv. otoplastiku). Třetím nejčastěji prováděným zákrokem je u obou pohlaví liposukce.

Potvrzují to i slova majitelky pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic Anny Brandejs: „Na naší klinice patří mezi nejpopulárnější zákroky plastické chirurgie (tedy invazivní estetické medicíny) zvětšení prsou, liposukce a plastika nosu. Z oblasti neinvazivní estetické medicíny se na nás klienti obrací nejčastěji se zájmem o laserovou epilaci, odstranění jizev a botox.“ 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Brandeis Clinic