ijournal.cz

Vyrostla další světová lékařská kapacita. Je jí MUDr. Ondřej Měšťák!

red Zdroj: Esthé 22.10.2014 Významné osobnosti, veřejné projekty

Je to pár dní, co MUDr. Ondřej Měšťák, PhD. převzal, jako první český lékař, ocenění “Best PaperAward“ za publikační činnost. Ocenění obdržel od Americké společnosti plastických chirurgů (ASPS) na výroční konferenci PlasticSurgery The Meeting v americkém Chicagu. Na poli plastické chirurgie se jedná o největší možné ocenění publikační činnosti, ne nadarmo přirovnávané k Pulitzerově ceně za literaturu.

MUDr._Ondřej_Měšťák,__PhD.

MUDr. Ondřej Měšťákse (nejen) díky tomuto ocenění zařadil mezi světovou lékařskou kapacitu. V současné době působí jako plastický chirurg na klinice Esthé a na klinice plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce. V nedávné době absolvoval dobrovolnickou misi v Jordánsku, účastní se zahraničních stáží. Jako první v České republice provedl rekonstrukci prsu po jeho odstranění s užitím přenosu tukové tkáně obohacené o kmenové buňky.

přebírání ocenění

přebírání ocenění

ASPS mu cenu udělila za článek „BreastReconstructionafter a BilateralMastectomyUsing the BRAVA Expansion System and Fat Grafting“, který byl uveřejněn v „Plastic and ReconstructiveSurgery“ – oficiálním časopise ASPS a zároveň nejvýznamnějším odborném médiu plastické chirurgie na světě. Článek pojednával o rekonstrukci prsu po mastektomii (chirurgický zákrok, při kterém se odstraňuje celá mléčná žláza, až na výjimky i s prsním dvorcem a bradavkou) pomocí vlastního tuku.

ASPS je největší organizace specializující se na obor plastické chirurgie na světě. Sdružuje více než 7 000 lékařů a představuje 94 % všech certifikovaných plastických chirurgů v USA. Podporuje vysokou úroveň vzdělávání, etiky, lékařské praxe a zabývá se výzkumem s cílem prosazovat bezpečnost a kvalitní péči pro pacienty.www.esthe-plastika.cz

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Esthé