ijournal.cz

Malá ochutnávka z nového Kalendáře Proměny pro rok 2015. Návrat nečekaných proměn!

red Zdroj: Nadace Archa Chantal 23.10.2014 Celebrity

Podívejte se pozorně na tvář mistra hororu Alfreda Hitchcocka. Připadá vám povědomá? V novém kalendáři PROMĚNY 2015 autorů, fotografa Petra Kurečky a režiséra Marka Škarpy, se v legendárního tvůrce filmu Psycho proměnil český herec a režisér Milan Šteindler. A udělalo mu to opravdovou radost. Hitchcock je totiž jeho nejoblíbenějším režisérem! „Když mě oslovili z Nadace Archa Chantal s touto postavou, hned jsem si pustil svoje oblíbené Hitchcockovy filmy. Proměna v takovou režisérskou osobnost pro mě byla opravdová čest!“

steindler

„Hledali jsme postavy, které nás zajímají a baví a k nim pak ty nejvhodnější představitele mezi českými osobnostmi. Že se stane z jednoho režiséra druhý tak nějak vyplynulo logicky. Milan byl okamžitě pro a pro nás to znamenalo najít správný oblek, nasadit pleš a paruku a nechat vytvořit kopii originální filmové klapky z filmu Psycho. Když si Milan stoupl před objektiv, našpulil dolní ret a upřel na nás drsný pohled režiséra, bylo jasné, že to máme,“ popisují autoři vznik fotografie z kalendáře PROMĚNY 2015. Jeden problém ale vznikl: „Milan je ve formě a hubený. Alfred Hitchcock byl ale malý kulatý pán. Milan musel pořádně vyvalit břicho, aby se alespoň přiblížil mistrovu předobrazu,“ dodávají Petr s Markem.

Steindler-Promeny-Kurecka-SkarpaSérie dvanácti proměn v novém kalendáři pro rok 2015 vzniká opět na podporu projektů Nadace Archa Chantal a kalendář PROMĚNY vychází již po šesté. „Oslovili jsme skvělou a pestrou společnost. Letos se tak všichni můžou těšit na pečlivě vybrané herce, herečky a jednu pěveckou a jednu režisérskou hvězdu.

Kromě Milana Šteindlera v roli Hitchcocka mezi nimi nechybí Simona Babčáková, Karel Dobrý, Lenka Filipová, Boris Hybner, Michael Kocáb, Tereza Kostková, Bolek Polívka, Regina Rázlová, Luba Skořepová, Simona Stašová a zakladatelka Nadace Archa Chantal – Chantal Poullain “
prozrazují autoři kalendáře.

Kalendář Proměny 2015 bude slavnostně pokřtěn 6. listopadu, ale už v tuto chvíli je možné objednat jej v předprodeji na internetových stránkách kalendáře www.kalendarpromeny.cz. Součástí křtu bude opět i charitativní dražba, jejíž výnos spolu s výnosem z prodeje kalendářů opět podpoří projekty Nadace Archa Chantal, které realizuje na dětských odděleních českých zdravotnických zařízení.

 

Pro kalendář PROMĚNY 2015 Chantal nasadila masku drsného rockera

Chantal Poullain se po roce opět postavila před objektiv tvůrců kalendáře Proměny a ti ji opět změnili k nepoznání. Fanoušci hudební skupiny KISS určitě poznajím že se jedná o rockera Gene Simmonse s jeho typickým účesem a strašidelnou maskou. Že je na fotografii právě zakladatelka Nadace Archa Chantal a herečka Chantal Poullain pozná málokdo. A přesně to je i záměrem nového nadačního kalendáře, který právě odhaluje svoji první fotografii.

fotografie_z_backstage_

Autoři kalendáře, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa, se rozhodli pro návrat ke kořenům celého projektu. „Za těch uplynulých pět let jsme si vyzkoušeli komorní focení v ateliéru, velké aranžované scény v reálných prostředích pro naše dva díly filmových Proměn a nakonec i focení ve stylu středověkého divadla v aranžovaných scénách loňského tarotového kalendáře. A při hledání tématu pro PROMĚNY 2015 jsme se shodli, že nám vlastně chybí ta jednoduchost práce v ateliéru a soustředění na portrét a samotnou proměnu.“

Chantal-Promeny-Kurecka-SkarpaPři hledání postavy pro Chantal Poullain stojí oba tvůrci Proměn vždy před zásadní výzvou. Neopakovat se a nenudit. „Chantal je náš nejnáročnější model. V kalendáři se objevuje již po šesté a tak není jednoduché přijít s něčím novým, co by ji zaujalo. Ale máme zkušenost, že čím extrémnější maska a proměna, tím je Chantal spokojenější. Vyloženě ráda je nalíčená k nepoznání. Z variant, které jsme pro ni vymysleli, jsme nakonec vybrali tuhle rockerskou. Chnatal v sobě má divokost a nezávislost, ale i cit pro dramatičnost a show a k tomu Kissáci se svým blyštivým rockovým cirkusem dokonale ladí,“ vysvětlují Petr Kurečka a Marek Škarpa.

Proměny ve 12 reálných postav, které každý zná z dávné i nedávné historie, navazují na první dva kalendáře, které pro Nadaci Archa Chantal vznikly. „Tehdy byly všechny fotografie v kalendáři černobílé. Tentokrát jsme každou fotografii upravili zvlášť, přesně podle dobových předobrazů. Portréty tak mapují vývoj portrétu od olejomalby přes barvotisk, první fotografie v různých tónech černobílé, jak šel jejich vývoj. A nechybí ani barevné fotografie těch, kteří žili nebo žijí ve dvacátém a jednadvacátém století. Takže s naším kalendářem budete tak trochu cestovat v čase se známými osobnostmi,“ dodávají autoři.

 

FINÁLNÍ FOTO Z KALENDÁŘE – © Kalendář Proměny 2015, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka, www.kalendarpromeny.cz

FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ – © Kalendář Proměny 2015, foto: Marek Škarpa www.kalendarpromeny.cz

 

 Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nadace Archa Chantal