ijournal.cz

Vyhrajte ve fotosoutěži v rámci oslav Světového dne knihy a autorských práv

red Zdroj: KNIHA TI SLUŠÍ 31.3.2016 Knihy, Významné osobnosti, veřejné projekty

Ukažte, jak vám sluší kniha, a vyhrajte ve fotosoutěži pořádané v rámci oslav Světového dne knihy a autorských práv – KNIHA TI SLUŠÍ.

Součástí kampaně KNIHA TI SLUŠÍ, kterou k letošním oslavám Světového dne knihy a autorských práv připravil Svaz českých knihkupců a nakladatelů, je i facebooková fotosoutěž pro všechny fanoušky knih.

Od 21. března do 17. dubna mohou zájemci na facebookový profil s názvemKniha ti sluší – 23. dubna 2016“ nahrávat fotografie, na kterých ukážou, jak jim sluší kniha. Ze snímků nahraných nejpozději před půlnocí ze 17. na 18. dubna vyberou organizátoři 14 nejpopulárnějších, tedy těch, které obdrží nejvíce „lajků“. Jejich autoři pak získají poukázky do e-shopů www.albatrosmedia.cz,www.bux.czwww.kosmas.czwww.knihkupectvi-papyrus.cz a www.kniha.cz v hodnotě 500 až 3 000 Kč.

Seznam výher a podrobná pravidla soutěže naleznete na http://knihatislusi.cz/soutez-na-fb.

PLAKATOdměnu v rámci kampaně KNIHA TI SLUŠÍ však může dostat každý, kdo si v týdnu od 18. do 23. dubna koupí knihu v některém z partnerských knihkupectví. Jako dárek za nákup obdrží speciální CD autorského čtení s názvem Kniha ti sluší, na němž známí současní spisovatelé načetli ukázky ze své tvorby. Do projektu se touto formou zapojil jeden z nejprodávanějších českých spisovatelůMichal Viewegh i populární glosátorka Halina Pawlowská, oba pro CD načetli úryvky ze svých nejnovějších knih. Svou tvorbu představují také držitelé cen Magnesia litera Radka DenemarkováPetra SoukupováPetr Stančík a básník Bogdan Trojak. Dále jsou na CD zastoupeni botanik a fejetonista Václav Větvička, cestovatel Josef Formánek a spisovatelé Václav Kahuda a Michal Šanda.

Tento dárek budou moci čtenáři získat i na akcích, které jako součást kampaně KNIHA TI SLUŠÍ uspořádají knihovny po celé republice. Ve formátu MP3 jej ke stažení dostane také každý, kdo si na e-shopech Alza, Audiotéka či Kosmas koupí některou z elektronických knih či audioknih.

Kampaň má letos rovněž charitativní charakter. Knihkupci a knihovníci unikátní CD pro své čtenáře nakupují. Získané prostředky poputují do organizací Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu a Nadace Leontinka, které je využijí na zpřístupňování knih lidem se zrakovým postižením.

Oproti loňskému ročníku, kdy jsme nabízeli čtenářům za nákup knih slevu, jsme se letos rozhodli pro elegantnější řešení. Dárek v podobě audio CD vnímáme jako skutečnou odměnu. Navíc celou akcí podporujeme šíření současných knih k těm, kteří k nim mají ztížený přístup,“ hodnotí poslání kampaně předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka.

Mediálními partnery projektu jsou Český rozhlas Radiožurnál a regionální Deník.

Na webu www.knihatislusi.cz jsou postupně doplňovány doprovodné akce k projektu (autogramiády, autorská čtení atd.).

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: KNIHA TI SLUŠÍ