ijournal.cz

Vicemiss Eva Čerešňáková se rozhodla pokořit další hranici

red Zdroj: archiv Eva Čerešňáková 1.4.2016 Celebrity

Eva Čerešňáková poběží půlmaraton, 21 kilometrů pražskými ulicemi. Přípravu nepodcenila a i přes chladné počasí běhala jak Prahou, tak po loukách a polích.

Carlo, Eva

Česká Vicemiss 2007 měla ke sportu vždy blízko, ale k překonání sebe sama a uběhnutí půl maratonu se odhodlávala mnoho let. Letos poprvé se rozhodla 21 km uběhnout. K běhu jí dodal odvahu i samotný zakladatel Pražského mezinárodního maratonu Carlo Capalbo.

“Odhodlávala jsem se opravdu dlouho. Dříve mi bránily zdravotní komplikace s koleny a postupem času jsem se smířila s tím, že si asi 1/2 maraton nikdy nevyzkouším, že na to zřejmě nemám. Běhám totiž ráda, ale běžně tak sedm až deset kilometrů, ne víc. A letos jsem se rozhodla, že si nebudu hledat výmluvy, překonám sama sebe a zkusím to zvládnout. Na tom rozhodnutí bylo dobré i to, že mě to donutilo podstatně víc běhat, i v chladném nebo nepřívětivém počasí. Někdy podél Vltavy a Prahou, jindy po loukách a polích, daleko od civilizace,” uvedla Eva, která si uvědomuje náročnost běhu, ale současně se na svůj první půlmaraton těší. Carlo Capalbo, jenž motivoval k běhání už mnoho lidí, povzbuzuje nejen Evu. “Běhání je skvělá investice do sebe samotného a zlepšuje kvalitu života. Když lidé běhají, jsou veselejší a šťastnější.” 

Eva_treninkEva_z treninku

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: archiv Eva Čerešňáková