ijournal.cz

Nová Freestyle Aréna Kolbenka láká na jedinečné adrenalinové vyžití

red Zdroj: Freestyle Aréna Kolbenka 1.4.2016 Sport, Zábava

V jedinečném a na české poměry hodně ambiciózním areálu Freestyle Arena Kolbenka najdete vše, aby jste uspokojili vaši sportovní dušičku.  Na březnové opening party, kterou moderovali Veronika Farářová a reprezentační trenér českých akrobatických lyžařů Lukáš Vokatý, se dobře bavili nejen hosté z řad partnerů arény, ale také známé tváře českého showbyznysu.

kolbenka_1

Celý komplex byl vybudován z tovární haly, práce na 1800 metrech čtverečních trvaly od července do prosince loňského roku. Mnozí škarohlídi nevěřili, že se myšlenka vůbec může stát realitou. Jejím autorům však naštěstí víra zůstala a výsledkem je sportoviště, které v České republice nenajdete. Vyzkoušet můžete trampolínový park, kde na ploše více než 500 metrů čtverečních se sami rozhodnete, jestli využijete dlouhé trampolínové pásy, spousty na sebe navazujících trampolín nebo dopadiště s molitany. K dispozici jsou prostory na freestyle, kde návštěvníky čekají dva různě velké skoky pro lyže i snowboard. Dopadiště plné molitanových kostek (foampit) vám dodá odvahu nacvičit i kousky, na které si v reálném terénu netroufnete.

kolbenka_3

Trešničkou na úžasném dortu jsou pak simulátory Maxxtracks, kde si můžete vyzkoušet jízdu na lyžích i snowboardu. Simulátory jsou založeny na unikátní technologii pohyblivého pásu s nastavitelnou rychlostí a úhlem sklonu. Obtížnost a podmínky vám přizpůsobí přímo na tělo a vy budete moci trénovat jak oblouky v pluhu, tak sjezdové či carvingové oblouky. 

abbasova_lejla

V rámci otevření Freestyle areálu Kolbenka samozřejmě dorazila i řada známých tváří. Čokoládová kráska Lejla Abbasová není zrovna adrenalinový nadšenec, přesto se nakonec nechala přemluvit alespoň na trampolíny. „Je to pecka! Syn z toho bude nadšený. Určitě dorazíme společně. Trampolíny a lyže rozhodně bude chtít vyzkoušet,“ usmívala se Lejla, která byla jednou ze známých tváří, které se oficiálního otevření zúčastnily. Dorazili i  Petr Vojnar, Romana Pavelková, Dominika Myslivcová, Zdeněk Podhůrský nebo olympionik ze Soči Marek Skála. Moderátorky Eva Decastelo, Štěpánka Decastelo přišly jen na skok, přesto toho stihly opravdu hodně. Štěpánka si navíc odnesla nateklý kotník. „Špatně jsem došlápla. Ale ono už to bylo pochroumané odjinud, tady jsem to jen dodělala,“ mračila se kulhající Štěpánka.

decastelo

V rámci módní přehlídky se pak předvedly také finalistky České Miss Karolína Humečková a Zuzana Juračková. Všichni v rámci programu sledovali například ohňovou show několikanásobného mistra světa v pyromuzikálních ohňostrojích Davida Nového, freestyle exhibice a ukázky na Maxxtracks simulátorech.

kolbenka

Sport si na vlastní kůži vyzkoušela i česká Barbie Dominika Myslivcová. „Sportuji pravidelně, není to pro mě žádná novinka. Jen mám hrozně líné kamarády, takže chodím hlavně sama,“ tvrdila blondýnka, která na akci přivezla i pár kalendářů z dílny Filipa Matušinského. Kdo chtěl, mohl si ho koupit, a přispět tak na léčbu těžce nemocné Karolínky. 

Nejdůležitější však bylo, že se všichni skvěle bavili a slíbili, že Freestyle Kolbenka bude jejich pravidelnou zastávkou. 

decastelo_podhursky

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Freestyle Aréna Kolbenka