ijournal.cz

Vorwerk představuje zcela nový úklidový systém Kobold

red Zdroj: Vorwerk 23.6.2016 Hi-tech a bydlení

Hladká dlažba, plovoucí i dřevěné podlahy se v moderních domácnostech těší rostoucí oblibě. Koberce a pohovky pak dodávají prostoru na útulnosti a pohodlí. O všechny tyto povrchy je nutné pravidelně pečovat. Vorwerk nyní představuje nový úklidový systém s několika nástavci, který kombinuje intuitivní ovládání s nadčasovým designem a hravě si poradí s odlišnými vlastnostmi různých povrchů.

vorwerk_020915_bc_036-lpr

Srdcem úklidového systému nové generace je vysavač Kobold VK200. Nejenže zvládne čistit všechny typy povrchů, jako jsou dlažba, dřevěné podlahy nebo koberce, navíc se pyšní šesti variabilními nástavci, které z něj dělají plně modulární úklidový systém. Zvládne všechny typy povrchů, včetně dřevěných podlah či koberců a stejně účinně a do hloubky vyčistí také čalounění a matrace. Filtrační sáčky FP200 Premium 3v1 zachytí 99,99 % všech částic, které mohou vyvolávat alergie. Od nezávislého testovacího institutu TÜV Nord získaly certifikaci „Vhodný pro alergiky“. Výsledkem je, že systém nečistí pouze povrchy, ale také ovzduší, ve kterém žijete.

vorwerk_070715_af_128-lpr 

INOVATIVNÍ, NADČASOVÝ, ÚČINNÝ

Úklid s vysavačem Kobold VK200 je snadný i díky velice intuitivnímu ovládání. Díky ultrazvukovému sensoru rozpozná automatický elektrický kartáč Kobold EB400 typ podlahy a během 0,7 vteřiny nastaví odpovídající sací výkon, rychlost kartáčů a i vzdálenost kartáče od podlahy. To znamená, že se vysavač pružně přizpůsobí každému povrchu. Vzhledem k použití inovativní technologie duálního motoru má také extrémně nízkou spotřebu, perfektně s ním uklidíte už od 75 wattů. Mnohá vylepšení, jako např. automatický start/stop, přispěla k tomu, že vysavač Kobold VK200 získal nejvyšší hodnocení „A“ pro všechny čtyři kategorie energetického štítku.

Výměna filtračních sáčků nemůže být jednodušší. Nové, skládané filtrační sáčky FP200 Premium se jednoduše vloží do těla vysavače Kobold VK200 a po jeho zapnutí se naplní vzduchem a roztáhne. LED indikace na těle vysavače ukazuje, kdy je sáček třeba vyměnit. Také vyjmutí použitých filtračních sáčků je velmi hygienické.

 vorwerk_270615_cp_027-lpr

EXPERT NA KAŽDÝ POVRCH

Nový úklidový systém Kobold VK200 doplňuje šest speciálních nástaveců, které jsou navrženy tak, aby zvládly jakoukoliv domácí výzvu. Od podlah po koberce, přes čalounění po matrace, všechny násavce k vysavači Kobold VK200 skvěle sedí a lze je pohodlně a jednoduše měnit. Díky intuitivnímu designu jsou ihned připraveny k použití.  

Bez jakékoliv námahy najednou vysajete a vytřete všechny typy podlah s čističem pevných podlah Kobold SP530 a pouhých 100 ml vody vám bude stačit k perfektnímu výsledku – až na 20 čtverečních metrů bez fleků a šmouh.

FD15_Clothes_1417-lprSD15_Books_1271-lpr 
DVA V JEDNOM

Čistič koberců Kobold VF200 také skvěle zvládá dva úkoly souběžně a tím zaručuje důkladné vyčištění koberců. Ze svého zásobníku na koberec dávkuje správné množství čisticího sněhu Kobosan a souběžně jej zapracovává do vláken koberce. Zapracovaný Kobosan se nechá jen chvilku vyschnout a můžete jej vysát společně s nečistotami. Tento extrémně důkladný způsob čištění je vhodný i pro alergiky.

Inženýři ve Vorwerku také vyvinuli spolehlivý set na hloubkové čištění matrací. Elektrický kartáč na čalounění Kobold PB440 ve spojení s nástavcem Kobold MP440 společně zapracují čisticí prostředek Lavenia přímo do matrace a poté se práce ujme nástavec Kobold MR440. Ten svými gumovými lamelami uvolní částečky nečistot, odumřelé kůže a výkalů roztočů a okamžitě je
vysaje. To znamená, že všichni, nejenom alergici, mohou zase lépe spát.
vorwerk_270615_bn_002-lpr

Existuje celá řada možností, jak zjistit více o nových parametrech úklidového systému Kobold VK200. Objednejte si jeho předvedení přímo u vás doma, zajděte zákaznické centrum Vorwerk, navštivte naše webové stránky kobold.vorwerk.cz nebo nám zavolejte na bezplatnou zákaznickou linku 800 168 987.


 

                                                  ÚKLIDOVÝ SYSTÉM KOBOLD VK200

                                                                Přehled vlastností

Technické údaje 

 • Cca 3 kg (bez příslušenství)
 • Cca 85 cm x 21 cm x 15 cm (délka x šířka x hloubka)


Max. výška: 109 cm (bez příslušenství)VORWERK 2015_8330-lpr

 • Počet možných nastavení výkonu: 4
 • Jmenovitý příkon: 700 W,
  max. 1 100 W včetně příslušenství
 • Příkon bez nástavců a příslušenství:
  automatický stupeň: 100–450 W,
  stupeň 1: 50 W,
  stupeň 2: 300 W,
  stupeň 3: 450–700 W
 • Napětí: 220–240 V, 50/60 Hz
 • Max. sací výkon: 280 W s čistým filtrem
  dle EN 60312-1
 • Objem filtračního sáčku Kobold FP200 Premium:
  2.2 l dle IEC 60312-1
 • Hlučnost: 78 dB(A) re 1 pW
 • Hlučnost s elektrickým kartáčem Kobold EB400
  dle EN 60704-2-1
 • Re-emise prachu: cca. 0.001 mg/m³ dle EN 60312

 

Speciální funkce

 • Bezúdržbový reluktanční motor vyvinutý společností Vorwerk, vyrobený ve Wuppertalu, s nominální rychlostí 60 000 otáček za minutu
 • Systém snadné výměny skládaných efektivních filtračních sáčků Kobold FP200 Premium
 • Filtrační sáčky Premium jsou nezávislým testovacím institutem TÜV Nord certifikované jako „Vhodné pro alergiky“
 • Filtrační sáčky Kobold FP200 Premium vyčistí povrch 1,190 cm2 se zachycením 99,99 % všech částic s průměrem 300 nm (0.3 µm). Síla lidského vlasu má 70 000 nm (70 µm). To dělá z tohoto prémiového filtračního sáčku vysoce výkonný částicový filtr.
 • LED ukazatel stavu filtruvorwerk_200615_bg_088-lpr
 • Ergonomický design, variabilní teleskopická rukojeť
 • Tělo z vysoce kvalitního, recyklovatelného, teplem tvarovaného plastu
 • Automatický start/stop: vysavač se automaticky vypne, jakmile je v parkovací pozici
 • Díky kontrole podtlaku se přístroj snadno ovládá
 • Integrované vůně Dovina

Cena

 • 11 995 – 43 995 Kč dle zvoleného příslušenství 

Nástavce

 • Automatický elektrický kartáč Kobold EB400 – univerzál od Vorwerku: automatický elektrický kartáč Kobold EB400 se specializuje na úklid koberců a pevných podlah. Mezi jeho špičkové vlastnosti patří automatická detekce podlahy, při které ultrazvukový senzor skenuje podlahu 16x za vteřinu a zjišťuje typ povrchu. Například pokud se z koberce přesunete na pevnou podlahu, elektrický kartáč změní své nastavení během 0,7 s a přizpůsobí se novému povrchu. Díky tomu získá každý povrch náležitou péči. Jeho nový, štíhlý vzhled je také výhodou: díky své výšce pouhých 6,9 cm se elektrický kartáč Kobold EB400 perfektně dostane pod nábytek. Elektrický kartáč má dostatečnou sílu: koberce vysává s rychlostí 1 800 otáček za minutu a na hladkých podlahách pracuje s 800 otáčkami za minutu.
 • Čistič koberců Kobold VF200 – Tento expert na čištění koberců zvládne dvě věci najednou: když se jeho nádoba naplní čisticím sněhem Kobosan, začne jej automaticky dávkovat na koberec tím správným množstvím prášku a souběžně jej zapracuje do koberce. To znamená, že trvá jen tři minuty dostat prášek do každého čtverečního metru a eliminovat tak alergeny. Jeho kartáč se otočí přibližně 2 500 krát za minutu. Používání přístroje je velmi intuitivní: čištění koberců Kobold VF200 se aktivuje sešlápnutím spínače nohou. Okénko nádoby ve vrchní části čističe umožní zkontrolovat, kolik je uvnitř ještě Kobosanu. Nádoba má objem 500 gramů.
 • Elektrický kartáč na čalounění Kobold PB440 –Kobold PB440 je klasickou volbou pro čištění čalounění. Jeho speciální, vysoce efektivní způsob práce kartáčuje a souběžně vysává. Dva kulaté kartáče se různými směry otáčí rychlostí 4 000 otáček za minutu a dostanou nečistoty i z těch nejhlubších záhybů pohovky. Jakmile uvolní částečky nečistot, ihned je posbírá a zanechá čalounění čisté do posledního vlákna.
 • Set na čištění matrací Kobold MP440 a Kobold MR440 - perfektní pár pro důkladné čištění matrací. Jednoduše připojte MP440 k elektrickému kartáči na čalounění Kobold PB440 a jeho rotačním diskem důkladně zapracujte čisticí prostředek Lavenia do matrace. Pak k elektrickému kartáči PB440 připojte MR440, jehož gumové proužky efektivně vyklepou matraci a okamžitě sbírají nečistoty.  
 • Čistič pevných podlah Kobold SP530 – oblíbený a tolik potřebný v každé domácnosti, protože zvládá dvě věci najednou – zároveň vysává i vytírá. Tento populární čistič pevných podlah spotřebuje pouze
  100 ml vody až na 20 metrů čtverečních podlahy. Jeho utěrka z mikrovlákna rotuje ohromující rychlostí 1 350 krát za minutu a simuluje tak pohyb rukou při vytírání. Každá ze čtyř utěrek slouží k péči o jiný typ hladkých podlah, od parket až po dlažbu. 
 • Nástavec na pevné podlahy Kobold HD60 – Tento expert na pevné podlahy dokonale vyčistí nejzastrčenější kout díky své univerzální sací hlavici. Díky své výšce pouhých 8,3 cm (průměrně) se hladce dostane i pod nábytek. Hubice na hladké podlahy zvládá posbírat i větší kusy nečistot: podle kritérií pro energetický štítek přesahuje jeho čisticí účinnost 111 procent a získává tak ty nejvyšší známky.

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Vorwerk