ijournal.cz

Virtuóz Jaroslav Svěcený ozvláštnil vánoční koncert Daniely Magálové argentinskými rytmy

red Zdroj: foto: archiv Daniely Magálové 16.12.2014 Hudba, Významné osobnosti, veřejné projekty

Ojedinělý zážitek si mohli vychutnat návštěvníci pražského Žofína třetí adventní neděli v podvečer. Zpěvačka a moderátorka Daniela Magálová zde připravila pro milovníky vážné hudby Vánoční benefiční koncert na podporu nadace Prosaz.

Benefiční_koncert_Daniely_Magálové,_na_snímku_Daniela_Magálová,_Marta_Reichelová,_Miroslav_Dvorský

Kromě zpěvačky, která letos vydala v pořadí již třetí sólové album s názvem Ozvěny tradic 2, se na koncertě představila řada známých osobností z hudební branže. Magálová tak za večer na pódiu přivítala třeba slovenského operního pěvce Miroslava Dvorského i houslového virtuóza Jaroslava Svěceného, který pro koncert zvolil emotivní hudbu argentinského skladatele Astora Piazzolly.

zleva_Jaroslav_Svěcený,_Daniela_Magálová,_Marta_Reichelová,_Miroslav_Dvorský

„S Danielou se známe už z minulého století, od konzervatoře. Společně jsme se spolu potkali už při nahrávání CD. Vzhledem k jejímu profesionálnímu přístupu bych s ní rád podnikl i další projekty,“ svěřil se po koncertě slovenský tenorista Miroslav Dvorský, který s Danielou zazpíval divákům Ave Maria.


DSC01729

Mužskou část publika pak jistě potěšil pohled na půvabnou sopranistku Martu Reichelovou, kterou je možné vidět na prknech Janáčkovy opery národního divadla v Brně.

Během koncertu předala Daniela Magálová výtěžek z prodeje CD nadaci Prosaz, jejímž posláním je pomáhat zdravotně postiženým žít normálně. Zapojuje je do běžného života zajištěním přímé péče, zaměstnáváním a nabídkou volnočasových a rekreačních aktivit. Zástupci nadace převzali z rukou zpěvačky šek ve výši sedmdesát tisíc korun. „Daniela podporuje naši nadaci již šest let, a to v úplné tichosti. Kéž by bylo více takových jako ona,“ poděkovala za šek Iveta Pešková, předsedkyně občanského sdružení Prosaz.

Benefiční_koncert_Daniely_Magálové_a_hostů_se_konal_ve_prospěch_sdružení_PROSAZ,_na_snímku_Daniela_Magálová_a_předsedkyně_sdružení_Iveta_Pešková

Na programu koncertu byla především vánoční hudba. Sólisty doprovodil třiašedesátičlenný orchestr Českých metropolitních filharmoniků pod dirigentskou taktovkou Pavla Šuráně a dvacetičlenný brněnský sbor Kantilena.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv Daniely Magálové