ijournal.cz

Vína z golanských výšin vás nezklamou!

red Zdroj: Kapwein Bohemia s.r.o. 19.10.2015 Gastronomie

Víno značky Yarden pochází z vinic nacházejících se v Golanských výšinách a patří mezi nejluxusnější vína z produkce vinařství Golan Heights Winery.

Základními průvodními znaky těchto vín jsou speciálně vybrané malé polohy viničních tratí, na kterých jsou v souladu s principy mikroklimatu pěstovány odrůdy bílých nebo červených vín v maximální možné kvalitě a s minimální výtěžností. Z nich jsou pak pomocí nejmodernějších vinařských technologií, ale zároveň s ohledem na původní metody zpracování těchto vybraných odrůd vinné révy, vyráběny ta nejhodnotnější vína z tohoto regionu. Mezi nejokázalejší z nich lze zařadit Chardonnay z vinice Katzrin, Cabernet Sauvignon z vinice El Rom, a Syrah z vinic Tel Phares a  Yonatan. Jejich cena atakuje hranici 2000,- Kč a jsou srovnatelná s ostatními špičkovými víny z celého světa.

víno 

Vinařství Golan Heights Winery, které vzniklo v roce 1983 a od té doby na trh uvedlo čtyři hlavní značky (Yarden, Hermon, Gamla a Golan), vyrábí i sekty. Mezi ty, které již v současné době můžete nalézt v nabídce společnosti KapWein Bohemia s.r.o., generálního importéra do ČR pro toto vinařství, patří Yarden Blanc de blanc (sekt vyráběný pouze z hroznů odrůdy Chardonnay) a elegantní růžový Yarden Sparkling Rosé. Mezi ta nejoblíbenější vína patří ta, která jsou označena Yarden. Nejznámější a nejuznávanější ucelená kolekce vín mezi odborníky i širokou veřejností.

vinná réva 

V poslední době jsou mezi sommeliery velmi pozitivně kvitovány novinky – nové styly vína, jako např. ledové víno Yarden Heightswine, fortifikovaný Muscat Yarden nebo sekt vyráběný pouze z hroznů odrůdy Chardonnay (Yarden Blanc de Blanc). Tato vína ukazují velkou různorodost v produkci tohoto vinařství spojenou s udržením vysoké kvality vyráběných vín.yarden

Firma Kapwein Bohemia s.r.o. působí na českém trhu od roku 2007, vína značky Yarden z vinařství Golan Heights Winery na trhu zastupuje od roku 2012.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kapwein Bohemia s.r.o.