ijournal.cz

V Uherském Hradišti otevírá netypická Konopná lékárna

red Zdroj: Konopná lékárna 4.12.2014 Krása a zdraví

Od kožních problémů, bolestí pohybového aparátu či řady dalších zdravotních neduhů mohou s nadsázkou obyvatelé slovácké metropole téměř zapomenout. Od čtvrtka 4. prosince totiž ve městě začne fungovat první Konopná lékárna, a to přímo na Masarykově náměstí v Pasáži slunce. Problémy lze řešit zákonnými přírodními produkty z léčivého konopí.

ilustracni_konopna_lekarna_Carun

Konopná lékárna na náměstí v Pasáži slunce, specializovaná výhradně na prodej tuzemských prostředků z léčivého konopí, bude mít ve své nabídce produkty z konopí s nízkou povolenou hladinou THC do 0,3 %, tudíž se nikdo nemusí obávat následků. Prostředky si však zachovávají veškeré léčivé účinky konopí, zejména díky léčivé látce kanabidiolu (CBD). „Lidé mají možnost zjistit, jaké má konopí účinky v té nejlepší formě. Zejména, co dokáže konopná mast Carun, jediný zdravotnický prostředek z konopí v Česku. Zároveň jsem velmi rád, že se nám podařilo otevřít právě v Uherském Hradišti, středisku Slovácka,“ neříká jen tak Jiří Stabla, zakladatel ryze českých lékáren z Carun Pharmacy s tím, že další nejbližší konopná lékárna široko daleko je až v Brně.

foto_carun_02

Konopné lékárny jsou místem, kde lidé dostanou informace a produkty si mohou i vyzkoušet. „Vedle konopné kosmetiky prezentované tělovým olejem, krémem na obličej, mýdlem, ústní vodou či intimním gelem jsou v apatyce k mání také potravinářské produkty, do kterých patří konopné semínko, konopný olej, těstoviny či sirup a víno,“ sype jako z rukávu Jiří Stabla. Nechybí ani uznávaná konopná mast – doporučovaná na různé bolesti, při léčbě kožních potíži, jako jsou lupénka, akné, opruzeniny, opary, ale i na odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem či odstranění bércových vředů. Česká mast Carun navíc obdržela nedávno 2. místo v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt, které značka získala na londýnském veletrhu přírodních a organických produktů (Natural & Organic Products Europe).

otevreni_Carun_Vaclavak_(2)

Velký výběr produktů z konopí s léčivým výtažkem

V konopné lékárně lidé naleznou rozsáhlé spektrum těch nejkvalitnějších konopných produktů určených k prevenci chorob i takových, jež jsou odborníky doporučované na zmírnění příznaků nemocí. Produkty totiž obsahují na rozdíl od jiných na trhu konopný výtažek. Ten se například řadí mezi účinný, levný a šetrný lék na zmírnění příznaků rakoviny. Vysoký potenciál má při léčbě cukrovky a na úrazy a popáleniny. Konopí nemá nežádoucí účinky jako farmaceutické léky. Právě takové účinné produkty v lékárně naleznete. Produkty z konopné lékárny pomohou například s kožními onemocněními jako atopickým ekzémem či lupénkou, pomohou i hendikepovaným s proleženinami. Prostředky z léčivého konopí, jako doplňky stravy, jsou vhodné i pro sportovce či maminky s dětmi a další vyznavače zdravého životního stylu a výrobků z konopí. Pro zajímavost je krém kupříkladu natolik přírodní, že jej lze dokonce i jíst.

Carun_lekarna_Vaclavak_slav_otevreni

Název konopná lékárna?

Používání je povoleno, potvrdili právníci. Před nedávnem se objevily na veřejnosti spekulace, zdali se mohou provozovny Konopnyshop.cz označovat za konopné lékárny. Podle platné legislativy může název lékárna používat kdokoli, a proto došlo i k registraci tohoto slovního spojení. „Není žádným zákonem stanoveno, že musí být název striktně vymezen jen pro zdravotnická zařízení s odborným personálem a registrovanými léčivy. Postupujeme v souladu s platnou legislativou, a tedy nedochází ke zneužívání pojmu lékárna a klamání kupujícího. Netvrdíme, že naše produkty jsou léčiva. Ačkoli se mělo od září dostat konopí označované za léčiva na pulty klasických lékáren, nestalo se tak. Termín se neustále posunuje a lidé zatím trpí, vyčkávají a rostliny si pěstují sami. Jediné, o co se snažíme, je vyjít pacientům vstříc a nabízet produkty, které jsou běžně k dostání, než tomu bude u prostředků označovaných jako léčivo,“ řekl Jiří Stabla s tím, že toto sdělení je potvrzeno právníky. Ve stanovisku k problematice tzv. konopných lékáren vypracované renomovanou Advokátní kanceláří Brož & Sokol & Novák odborníci potvrdili, že ve veřejnoprávních předpisech České republiky není – na rozdíl od řady jiných pojmů – zakotvena legální definice pojmu lékárna, ani zde nejsou přesné podmínky používání tohoto pojmu.

Základní informace o konopné lékárně:

Adresa: Pasáž slunce Masarykovo nám. č. 155, 686 01 Uherské Hradiště

Otevírací doba: po-pá 8.00-20.00, so-ne: 8.00-19.00.

Více informací získáte na webu http://www.konopnyshop.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Konopná lékárna