ijournal.cz

Kdyby miliardu vyhrál Ital, křičel by radostí, Islanďan by nevěděl, co říct

red Zdroj: Sazka a.s. 3.12.2014 Zajímavosti

O víc než miliardu korun hraje 16 národností. Jak by se zachovaly, kdyby se jim na kontě objevila částka 1,36 miliardy korun, která je teď aktuálně v Eurojackpotu?  Odpověděl nám Jacopa, zahraniční student z Itálie, a Smári, pracovník IT podpory původem z Islandu.

Smári Češi jsou ve sdělování výher v loterii svým blízkým velmi opatrní, podobně jako Islanďané a spíš by informovali jen ty opravdu nejbližší členy rodiny. Naopak Ital Jacopo by se svěřil přátelům a rodině, protože by takový příval štěstí nechtěl držet v tajnosti. Zeptali jsme se i na to, jestli by případní výherci přestali pracovat. „Okamžitě bych odešel z práce a začal bych cestovat a objevovat cizí země a kultury. Koupil bych mnoho domů a hotelů po celém světě a pronajímal bych je,“ nezapírá v sobě otevřenou povahu Jacopo. Smári z Islandu by se zachoval o něco střídměji: „Odešel bych z práce a rozjel vlastní podnikání. Pravděpodobně víc než jedno.“

JacopoA jak by s výhrou naložili? Italský student by si koupil Porsche, soukromý tryskáč a loď, několik velkých domů s bazénem, saunou, tureckými lázněmi a wellness a mnoha hřišti pro různé sporty jako golf, basketbal a tenis. Ve svém velkém novém domě by uspořádal oslavu se všemi kamarády i jejich kamarády. Přál by si být zaplaven hromadou alkoholu a krásných dívek. 

Islanďan Smári by si koupil dort a oslavil by výhru výletem na Island.


V Eurojackpotu se teď hraje o 1,36 miliardy korun. Hlavní výhra může padnout kdekoliv v 16 zemích a Česká republika byla v pátek 21. 11. opravdu blízko. Sázejícímu z Moravy chybělo jen jedno číslo a stal by se miliardářem. Přesto si ale odnáší výhru ve druhém pořadí ve výši 17 milionů korun.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Sazka a.s.