ijournal.cz

V prosinci dorazí do kin česká krimi Raluca

red Zdroj: A-company Czech 28.10.2014 Film

Už v první polovině prosince se v kinech objeví sexem prosáklý krimi thriller Raluca, kde ústřední postavu soukromého detektiva ztvárnil Jan Dolanský.

Raluca_-_Malvína_Pachlová_Jan_Dolanský

Za snímkem, který tak trochu připomíná oblíbené „Kriminálky“ namíchané s erotickým thrillerem, stojí scénárista a režisér Zdeněk Viktora, jenž dokázal i další role obsadit velmi zajímavě. „O hercích jsem měl dost jasnou představu už při psaní scénáře a musím říct, že nikdo z oslovených mě neodmítl,“ řekl absolvent scénáristiky a dramaturgie na pražské FAMU, který dokonce získal prestižní americké stipendium Fulbrightovy nadace, díky němuž studoval na Tisch School of the Arts  v New Yorku.

Například v roli kamaráda hlavního hrdiny si prý režisér nedokázal představit nikoho jiného než Davida Novotného. „Kromě scénáře se mi líbilo, že jsem byl režisérova první volba. A i když byly podmínky natáčení řekl bych spartánské, snažil jsem se do toho vnést svůj náhled a energii, což nikomu nevadilo, a tak se mi dobře hrálo,“ prozradil herec Dejvického divadla o nízkorozpočtovém snímku, který si ovšem v ničem nezadá se snímky o několik řádů dražšími.

Raluca_-_David_Novotný_Jan_Dolanský

Pro roli femme fatale s rumunským jménem Raluca pak režisér hledal nějakou začínající herečku. „I kostýmní výtvarnice po přečtení scénáře prohlásila, že Raluca je holka, která prostě nenosí kalhotky. A tak bylo jasné, že dost známých hereček se s větším množstvím sexu ve scénáři nedokáže popasovat,“ vysvětlil Viktora s tím, že volba nakonec padla na mladinkou Malvínu Pachlovou. Ta má tak ve filmu hodně odvážné scény právě s Janem Dolanským. „Myslím, že na české poměry je tam těch odvážných scén docela dost, ale kameraman Aleš Hart je moc šikovný a dokázal je natočit velmi citlivě, až umělecky,“ svěřil se Dolanský, jehož při rozhodování přesvědčil právě scénář.

Raluca_-_Jan_Dolanský_Malvína_Pachlová

Na plátně se však také objeví herci známí ze seriálových kriminálek jako třeba Helena Dvořáková, Kristýna Frejová nebo Dana Syslová z Kriminálky Anděl, či Stanislav Majer z Případů 1. oddělení. V drobnějších rolích se pak diváci mohou těšit i na jména jako je Radim Schwab nebo Petr Konáš.

Synopse:

Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní… Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou a sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 180 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, vraždu, o velké odhalení i drsné připomenutí té proklaté minulosti…

Raluca_plakátScénář a režie: Zdeněk Viktora

Kamera: Aleš Hart

Střih: Ondřej Hokr, Matouš Outrata

Zvuk: Lukáš Moudrý

Hudba: Pavel Raclavský

Kostýmy: Tereza Rumlenová

Masky: Nikola Brůžková

Produkce: Magdalena Sládková

Producent: SCREENPLAY BY

Film distribuuje A-company Czech, česká premiéra v kinech 11. prosince 2014.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: A-company Czech