ijournal.cz

Křest a autogramiáda knihy Martiny Formanové „Případ Pavlína“

red Zdroj: Nakladatelství Prostor 28.10.2014 Aktuality a pozvánky, Knihy

Martina Formanová přijíždí do Prahy představit svoji novou knihu Případ Pavlína. Kmotrou knihy bude světová supermodelka Pavlína Pořízková a její maminka Anna.  Nenechte si ujít autogramiádu spojenou se křtem za účasti hlavních protagonistek ve čtvrtek 30. října od 16:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.

Formanova_Pavlina_pozvanka_Neoluxor_ 

Kniha Případ Pavlína Martiny Formanové vypráví dramatický příběh rodiny světoznámé modelky. Vychází
v nakladatelství PROSTOR.

„Jedná se o skutečný příběh, a tentokrát nikoli můj. V něčem mi byl důvěrně blízký, a v něčem byl zas tak neuvěřitelně dramatický, že bych si ho od stolu prostě nevymyslela,“ říká o knize její autorka Martina Formanová. 

                                                                                                    Případ Pavlína

Dramatický příběh světoznámé české modelky a jejích rodičů – rodiny rozdělené světovou okupací.

Formanova_Pavlina_3D-model_final_nahled
Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let.

Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování. Jde o působivé vyprávění o mladých, nezralých rodičích Anně a Jiřím, jejich zbrklém útěku z Československa, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. Martina Formanová líčí na pozadí tehdy probíhající studené války rodinné drama v celé jeho šíři a nejniternější podobě. Manželé Pořízkovi opouštějí čtyři dny po sovětské okupaci Československo a nechávají u prarodičů tříapůlletou Pavlínu. Netuší, jak dlouho budou muset čekat a co vše podniknout, než opět uvidí svoji dceru, ani co přinese jejich shledání… Autorka popisuje individuální cesty každého z aktérů s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.Martina Formanová
 pochází z Brna, vystu­dovala scenáristiku na Filmové akademii múzických umění v Praze a od poloviny deva­desátých let žije ve Spojených státech amerických. Je autorkou autobiograficky laděných próz Skladatelka voňavého prádla (2002) a Snědla dětem sladkosti (2012), novel Trojdílné plavky (2007) a Nevěra po americku (2011) a románu Ten sen (2009). Napsala rovněž dva scénáře, které se staly předlohou k televizním filmům.

Pavlína Pořízková je jednou z nejznámějších modelek světa. Byla první ze střední a východní Evropy, která se dostala na absolutní špičku modelingu. Podařilo se jí získat snovou zakázku – stala se tváří kosmetiky Estée Lauder za 6 mil. dolarů, Harpers Bazaar ji zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa, pravidelně obsazovala titulní strany life stylových časopisů. Zahrála si i v několika filmech Anna, Její alibi a Arizona Dream, atd. Jejím manželem je Ric Ocasek, zpěvák rockové skupiny The Cars, s nímž má dva syny.

 

Více informací naleznete na www.prostor-nakladatelstvi.cz .

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nakladatelství Prostor