ijournal.cz

Úsporná domácnost se spotřebiči LG

red Zdroj: LG 28.10.2014 Hi-tech a bydlení

Velká řada domácích spotřebičů LG Electronics (LG) se může pochlubit energetickou třídou až A+++ (-40%). Chladničky, myčky, pračky i sušičky prádla ušetří domácnosti desítky procent elektrické energie i vody. Spotřebiče LG se vyznačují i dalšími praktickými vlastnostmi, které šetří čas i životní prostředí.

HA-3

Chladničky

Lednice s lineárním kompresorem způsobují nižší tření, díky kterému se spotřeba elektřiny snižuje až o 32 %. Zároveň jsou takové lednice méně hlučné a spolehlivější. Funkce Total No Frost je šetrná nejen k potravinám, ale i životnímu prostředí – díky rovnoměrnému a rychlému chlazení jsou potraviny udržovány déle čerstvé. Chladničku navíc není potřeba odmrazovat. Těsnění dveří s antibakteriálním činidlem brání růstu plísní a díky tomu i deformaci těsnění. Dveře tak kvalitně těsní i po letech, kdy běžné lednice spotřebují výrazně více energie, aby si udržely požadovanou teplotu.

 HA-4

Myčky

Důležitými faktory při výběru myčky nádobí je nejen její velikost, ale i spotřeba elektrické energie a vody. Parní myčka LG s energetickou třídou A+++ umyje až 14 sad nádobí s pouhými 9 litry vody. Díky jejímu motoru Direct Drive™ s přímým pohonem je tichá, spotřebuje až o 21 % energie méně než jiné myčky a navíc vyprodukuje méně emisí oxidu uhličitého. Funkce TrueSteam™ umožňuje jemné odstranění skvrn bez potřeby oplachu před mytím i odstranění odolných skvrn jako rtěnka ze skla. Pára dokáže umýt společně jak špinavé hrnce, tak křehké nádobí.

RC8082AV2Z
Sušičky prádla

Sušičky prádla s tepelným čerpadlem se vyznačují schopností sušit prádlo šetrně, při nízké teplotě a zároveň úsporně. Hybridní sušičky s invertorovým tepelným čerpadlem (například model RC8082AV2Z) a režimem ECO Hybrid™ šetří energie i životní prostředí. Rychlý režim ušetří pak především čas.
Sušičky LG dokazují, že i sušení při nízké teplotě (55 °C oproti běžným 75 °C) vyrovnává záhyby a omezuje srážení prádla. Jejich účinnost kondenzace třídy A znamená, že je vyšší než 90 %, tedy že téměř veškerá vlhkost z prádla se kondenzuje v antibakteriální nádrži a nerozptyluje se do vzduchu.

 Pračky

Nejnovější pračka LG Titan 2.0 se chlubí nejen úspornou energetickou třídou A+++ (-40%), s níž se snižuje spotřeba energií oproti běžným úsporným pračkám až o 40 %, ale i velmi rychlým praním a nadčasovým designem. Funkce Turbowash™ vypere bavlněné prádlo za pouhých 59 minut a zároveň ušetří 15 % elektrické energie a 31 litrů vody. Šest různých typů pohybů při praní se přizpůsobí typu látky, díky čemuž vydrží materiál dlouho kvalitní. Parní aviváž lze využít nejen pro změkčení prádla pro děti, ale i kohokoli s citlivou pokožkou. Steam Softener™ využívá jen vodu a žádné chemikálie. Funkce True Steam™ oblečení během pouhých 20 minut osvěží, zmačkané košile vyrovná bez žehlení. Tyto parní funkce navíc nezvyšují uhlíkovou stopu.

 Lifestyle Image_Titan_Touch_Scene 2_Model A

 

Pro více informací navštivte http://www.lg.com/cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: LG