ijournal.cz

TAJEMSTVÍ KOFEINU ANEB OBJEVTE KOUZLO KRÁLOVSKÉ KÁVY

red Zdroj: darboven.cz 17.5.2014 Gastronomie

Kofein není jen tak nějaká látka obsažená v kávě. Kofein patří k alkaloidům, které mají stimulující účinek. Kromě kávy lze tuto povzbuzující substanci najít mimo jiné také v čaji, maté a semenech koly.

Mnoho lidí nedá dopustit na „nakopnutí“, které jim poskytuje kofein. Zvyšuje soustředěnost a odstraňuje únavu. Právě v dnešní době, kdy je na nás kladena vysoká zátěž a požadavky na permanentní soustředěnost, je tento životabudič nepostradatelný především pro pracující.

S kofeinem by se to samozřejmě nemělo přehánět. V rozumné míře je ale káva pro zdravého člověka neškodná.

Odkud káva pochází?

Podle legendy byla káva objevena náhodou pastýřem dobytka v regionu Kaffa v Etiopii. Všiml si, že se jeho stádo chovalo neobvykle čile a ještě pozdě v noci bylo neklidné.  Příštího rána hledal příčinu tohoto podivného chování a zjistil, že jeho zvířata na louce okusovala rostlinu s červenými plody podobnými třešním, kterou předtím ještě nikdy neviděl. Pastýř si pak připravil vývar z těchto plodů a vypil ho. Ke svému úžasu zjistil, že ani on tuto noc nenalezl klidu a necítil únavu.

Káva pak prodělala vývoj od léčivého prostředku k nápoji a našla si svou cestu i do Evropy. Koncem 16. století došlo k rozšíření obchodu a pěstitelských oblastí mimo arabský svět.

Typ: Povzbuďte své tělo kávou Eilles Gourmet Café

84,90 Kč

Speciální zpracování propůjčuje této kávě nezaměnitelné aroma a vybraný kávový požitek. Připravte si šálek kávy z těch nejlepších kávových odrůd. Káva Eilles Gourmet Café má za sebou více než 140 letou historii a řadí se mezi nejvýznamnější tradiční značky nejen v Německu. Dopřávali si ji i na královském dvoře v Bavorsku.

V maloobchodní síti je k dostání v těchto variantách:

Eilles Gourmet Café – 500 g zrno, cena od 169,90 Kč

Eilles Gourmet Café – 250 g mletá, cena od 84,90 Kč

Eilles Gourmet Café – 100 g instantní káva, sušená mrazem, cena od 114,90 Kč

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: darboven.cz