ijournal.cz

Konto Nadace Naše dítě obohatilo pět miliónů korun

red Zdroj: Nadace Naše dítě 17.5.2014 Významné osobnosti, veřejné projekty

5. ročník charitativní akce 5.000.000 Kč pro dětský úsměv slaví úspěch! Na realizaci zvolených projektů se podařilo vybrat celkem 5 323 541 korun! Celková částka, kterou se podařilo během všech pěti ročníků akce získat, tímto překročila hranici 30,7 milionů korun.Nejvíce se do akce zapojili lidé z Prahy, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Pětimilionová hranice byla pokořena a celý výtěžek poputuje na konto Nadace Naše dítě. Finanční prostředky budou využity na vybrané projekty. Zbylé finance nadace použije na individuální pomoc ohroženým dětem.
Podporu projektu vyjádřily i slavné české tváře jako Alice Bendová, Jana Adamcová, Nikol Lenertová a Heidi Janků, které charitativní projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv slavnostně zahájily svým prvním nákupem.

„Výše vybrané částky nás velmi potěšila, jelikož budeme mít dostatek finančních prostředků nejen na pokrytí zvolených projektů, ale také na individuální žádosti, kterých přichází do nadace každý rok více. Tyto projekty dokazují, že v České republice je stále mnoho lidí, kteří se snaží pomáhat, a za to jsem jim vděčná. Pomoci od společnosti ROSSMANN a jejich zákazníků si proto velmi ceníme,“
říkáředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

„Jsme velmi rádi, že se podařilo překonat pětimilionovou hranici a že můžeme pomoci rozzářit mnohem více dětských úsměvů. Navázali jsme tak na předešlé ročníky a věřím, že ten další bude ještě úspěšnější. Chtěl bych moc poděkovat všem našim dodavatelům, díky kterým jsme i letos mohli projekt realizovat. Úspěch je zároveň takovým malým dárkem i pro nás, jelikož letos slavíme výročí 20 let na českém trhu,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel.

Vybrané finanční prostředky Nadace Naše dítě použije na tyto projekty:

Přibližně 2.500.000 korun poputuje na nákup operačního videolaparoskopu pro Kliniku dětské onkologie a dětské chirurgie Fakultní nemocnice Brno. Další 2.000.000 korun budou použity na pořízení ventilační jednotky pro Jednotku intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Částka 400.000 korunpůjde na uhrazení výcviku dvou canisterapeutických asistenčních psů. Zbylé finanční prostředky jsou určeny na individuální žádosti Nadace Naše dítě.

Další informace můžete získat na stránkách http://www.rossmann.cz/detsky-usmev/2014/o-projektu/.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nadace Naše dítě