ijournal.cz

Světovou královnou krásy neslyšících je dívka ze Slovenska

red Zdroj: Miss & Mister Deaf 23.7.2014 Společenské akce a události

V sobotu 19.července se v plném sále pražského Top Hotelu konal již čtrnáctý ročník světové soutěže krásy neslyšících – Miss&Mister Deaf World 2014. Vítězkou v kategorii Miss Deaf World 2014 se stala Lýdia Svobodová ze Slovenska.  V mužské kategorii se nejvíce líbil Francouz Jean-Marie Bourdon.

Letošního 14.ročníku soutěže Miss&Mister Deaf World 2014 se účastnilo 32 dívek a 21 chlapců celkem z 60 zemí světa. Česká republika měla také své zástupce – Věru Martínkovou a Zdeňka Dybu, kteří však na korunku nedosáhli. Soutěž je velmi podobná klasické volbě krásy, soutěžící se předvedou na mole ve večerních šatech, nechybí volná disciplína ani promenáda v plavkách. Místo potlesku vyjadřuje publikum svůj obdiv k soutěžícím zvednutím a třepetáním rukou.

DSC_0813

„Miss&Mister Deaf World jsou jediné akce svého druhu ve světě, které už mají své místo a tradici. Soutěže nejen podporují, ale hlavně napomáhají každoročně sluchově postiženým dívkám a chlapcům z celého světa v jejich nelehkém životě zapojit se plně do života a umožňují jim větší integraci do společnosti“, říká pan Josef Uhlíř, prezident soutěže.  

DSC_0463

O tom, kdo dosáhne až na příčky nejvyšší rozhodovala hlavní a mezinárodní porota. V hlavní porotě zasedli např. bývalé královny krásy Jana Doležalová a Jitka Válková, herečka Bára Mottlová, bývalá modelka a herečka, dnes už majitelka salónu krásy a zdraví a budoucí maminka Lucie Trnková, přední český fotograf Jakub Ludvík, stylista a vizážista Kája Pavlíček, zpěvák Martin France, primář a majitel žilní a chirurgické kliniky – Mudr. Ota Schütz či generální ředitel Top Hotels Group Ing. Radek Dohnal.

DSC_0906

Celý večer bravurně moderovala herečka a moderátorka Lenka Vacvalová společně se zpěvákem a hercem Braňo Polákem, který také vedl na následné afterparty charitativní dražbu missích korunek.

Lenka a Brano

Umístění Miss&Mister Deaf World&Europe 2014:

MISS:

1. Vítězka -  Lýdia Svobodová ze Slovenska

2. první vícemiss – Maria Isabel Carlos Maia z Brazílie

3. druhá vicemiss – Xiao Yuan Liu z Číny

Miss sympatie – Pitiyanan Matthayomphan z Thajska

Miss Deaf EuropeOlivera Lozic ze Srbska


Mister Deaf World&Europe 2014: 

Mister Deaf World – Jean-Marie Bourdon  z Francie – světový vítěz neslyšících

Mister Deaf Europe – David Spiess z Rakouska – evropský vítěz neslyšících

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Miss & Mister Deaf