Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pátek, 18.Leden 2019
ijournal.cz

Společnost Lindex propaguje Mezinárodní den žen – zaměřeno na ženy v textilním průmyslu

red Zdroj: Lindex 7.3.2017 Koktejl, Veřejné projekty
8. března bude Lindex propagovat Mezinárodní den žen a vzdá tak hold ženám pracujícím v textilním průmyslu a iniciativě HERhealth, která ženám v textilkách poskytuje vzdělání a školení v oblasti zdravotnictví. Společnost Lindex iniciativě HERhealth věnuje 10 % ze svých prodejů, uskutečněných 8. března.

image Lindex

„Právě ženy jsou v Lindexu motorem, který pohání naši činnost. Většina našich zákazníků, našich zaměstnanců a lidí, kteří pracují v textilním průmyslu a vyrábějí naše šaty, jsou ženy. Společně s našimi zákazníky a zaměstnanci chceme propagovat Mezinárodní den žen a strhnout pozornost na ženy, které vyrábějí naše oblečení,“ říká Sara Winroth, manažerka pro udržitelnost ve společnosti Lindex.

Na zlepšení pracovních podmínek dělníků v textilním průmyslu spolupracuje firma Lindex s iniciativou HERhealth již od roku 2012. HERhealth je iniciativou řízenou společností BSR (Business For Social Responsibility – Podnikání pro společenskou odpovědnost). Iniciativa poskytuje ženám zaměstnaným v textilním průmyslu vzdělání a školení v oblasti zdravotnictví s cílem zvýšit jejich povědomí o zdravotních problémech a přístupu ke zdravotnickým službám. Od začátku spolupráce společnosti Lindex s iniciativou HERhealth se podařilo vzdělávání a školení v oblasti zdravotnictví zpřístupnit zhruba 13 000 žen v Bangladéši, Indii a Pákistánu.

„HERhealth je iniciativou, která je nám v Lindexu velice blízká. Angažujeme se na tomto poli již několik let a abychom mohli oslovit ještě více žen, 10 % z našich prodejů na Mezinárodní den žen věnujeme právě této iniciativě,” uzavírá Sara Winroth, manažerka pro udržitelnost ve společnosti Lindex.

Dar bude využit v projektech organizace HERhealth v Bangladéši, Číně, Indii a Myanmaru.
Zde zjistíte další informace o partnerství společnosti Lindex a organizace HERhealth.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Lindex