ijournal.cz

Křest CD zpěváka Milana Drobného „V Opeře“

red Zdroj: foto: Fotosféra 8.3.2017 Společenské akce a události

Milan Drobný má na světě nové CD s názvem „V opeře“ a pustil se do projektu vskutku velmi odvážného, ostatně jak potvrdí mnozí, kteří měli možnost Milana poznat, že odvaha mu nechybí. Své novinkové CD pokřtil ve Slovenském domě, kde všechny přítomné hosty přivítal ředitel Slovenského domu Vladimír Skalský.

Jde o projekt tzv. vážné hudby, konkrétně operních a operetních árií, tedy téma, které Milan studoval na státní konzervatoři a nikdy se veřejně v této oblasti nepresentoval. Až dnes. Nechybí ani otextované orchestrální skladby od Bedřicha Smetany, W.A. Mozarta nebo Josepha Haydna.

kmotři

Samozřejmě, že na CD nechybí ani árie basbarytonové,  jako ukázka Leporela z opery Don Giovanni, Kecal z Prodané nevěsty nebo operetní árie Diplomata z Polské krve. Dá se předpokládat, že i v operetě si najdou posluchači zalíbení, neboť je připravena směs z Veselé vdovy, Cikánského barona a mnohé další. Sbor židů z Verdiho Nabucca je další perlou, zrovna tak jako dvě árie operní v italském originálu.

Posledních pár let však zpěvák Milan Drobný (72) upoutával pozornost veřejnosti spíše soukromým životem než hudebními počiny. Bouřlivý vztah, s dnes již bývalou přítelkyní ke svatbě nedotáhl. Zásnuby střídaly rozchody.

Rok 2017 ale zpěvák začal o něco lépe. Je jasné, že bez lásky žít nedokáže a tak se chystá po třetí do chomoutu!

A protože svatba je na spadnutí (začátkem července), doprovodila současná partnerka Dana Polcaro (59), svého snoubence na křest jeho CD.

M. Drobný s partnerkou

„Ještě nikdo si nejen u nás, ale ani ve světě, nedovolil tenorové árie ztransponovat do polohy basbaryton! Až já! Chtěl jsem operu přiblížit i těm, co ji zrovna nemusí!“ Hostům večera ze svého nového repertoáru předvedl pár krátkých ukázek. 

Kmotrem CD ve Slovenském domě v Praze, který moderoval zpěvák Martin France se stal například kytarový virtuos Lubomír Brabec, který jako dárek věnoval Milanovi jednu kytarovou skladbu  nebo muzikálový bard Marián Vojtko, který mimo jiné poukázal na Drobného kuráž. „Musím přiznat, že jsem si říkal, že máš odvahu, protože i já, který jsem operu studoval, se jí dnes už raději vyhýbám!“, přiznal s úsměvem na rtech.

CD šampaňským polila i operní diva Pavlína Senič, která nakonec byla jedinou ženou mezi kmotry, protože její operní kolegyně Andrea Kalivodová a Tereza Mátlová se omluvily z pracovních důvodů.

Kamelie a martin France

Podpořit interpreta přišli i jeho kolegové například pohádkový princ z první Popelky Jiří Štědroň, dirigentská legenda Václav Hybš se svoji manželkou a nebo legendární pěvecké duo Kamelie skládající se ze zpěvaček Hany Buštíkové a Dany Vlkové, které byly ozdobou večera. 

Pak všichni přítomní hosté byli pozváni na pravé slovenské halušky a dobré víno.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: Fotosféra