Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 15.Září 2019
ijournal.cz

Spol. Amway provedla akvizici značky XS

red Zdroj: Amway 19.1.2015 Koktejl

Globálně největší společnost přímého prodeje provedla akvizici společnosti XS Energy, výrobce energetického nápoje XS, který je na trhu i v České republice. Obchod významně rozšíří portfolio značek a výrobků, které společnost Amway vyrábí a prodává po celém světě.

Od roku 2003 byla společnost Amway exkluzivním distributorem nápojů XS Power Drink. Nákup celé společnosti XS Energy umožní kromě jiného také rozšíření aktivit směrem k mladým generacím zákazníků a nezávislých prodejců Amway.

Tropical_Straight“Podle našich průzkumů má generace mladší 35-ti let značný potenciál v oblasti podnikání. Právě tato generace je skvělou cílovou skupinou pro výrobky XS,” říká ředitel Amway Steve Van Andel.

Značka XS vznikla v roce 2001 v Kalifornii s cílem přinést mezi energetické nápoje nový produkt bez cukru, obsahující vitamin B. Růst a úspěch XS je spojen především s úspěšnou snahou zaujmout mladé lidi, kteří touží po dobrodružství a kombinaci práce se zábavou.Lemon_Straight

Odkoupením společnosti XS se Amway zároveň stává důležitým hráčem v segmentu energetických nápojů. Ten prošel od počátku 21. století strmým růstem – podle společnosti Euromonitor se pohybovaly tržby v tomto odvětví kolem 3,8 miliardy dolarů v roce 1999. V roce 2013 již činily celosvětové tržby z prodeje energetických nápojů zhruba 27,5 miliard dolarů.

Nápoje XS přinesly v posledních letech společnosti Amway tržby z prodejů v 38 zemích světa v celkové výši 150 milionů dolarů ročně. S úspěchem se nápoj setkal především v USA a v Japonsku, kde více než polovina vlastníků podnikání Amway a registrovaných zákazníků je mladší 35-ti let. XS slaví úspěch i v České republice, která je co do objemu prodaných nápojů na špičce mezi evropskými trhy.

“S Amway jsem začínal podnikat před dvaceti lety a díky tomu jsem získal sebevědomí vybudovat svůj vlastní produkt. Jsem nadšený z toho, že budu spolupracovat s Amway na budoucnosti XS a na budoucnosti mladých podnikatelů,” říká dosavadní spolumajitel XS David Vanderveen.

Vanderveen zároveň získal pozici ve společnosti Amway jako viceprezident a generální manažer pro značku XS.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Amway